Letná FORTUNA:LIGA, 16. kolo

AC Sparta Praha

0
0

Jablonec v přímém souboji na Spartě o třetí příčku remizoval 0:0. Náš gólman Hrubý v největší příležitosti letenského týmu chytil domácímu kapitánovi pokutový kop!

Sparta slavila na Letné při zápase s naším Jabloncem 125 let od svého založení. K důležitému zápasu o třetí místo vyslal kouč Petr Rada sestavu s jedinou vynucenou změnou na postu stopera. Místo Hovorky, který nemohl hrát z důvodů hostování a dohodě klubů, nastoupil Břečka.

Hned z výkopu zahrozil náš tým, po akci Sobola a Považance zakončoval do boční sítě Jovović. V sedmé minutě vyvezl balon z vlastní hloubi pole domácí Stanciu, střelou k tyči donutil k prvnímu zákroku i brankáře Hrubého. Následné dobré Jablonecké přečíslení nevyřešil dobře technickým lobem nad branku soupeře Sobol. Domácí Sparta zahrozila dvojitým zakončením Tetteha, první střela mu byla zblokována, druhou stačil Hrubý vyrazit na roh. Ze strany Sparty se neujal ani přímý kop kapitána Stancia, míč z jeho kopačky skončil na horní síťce naší svatyně.

Ve 22. minutě podržel výrazně náš tým gólman Hrubý, když z bezprostřední blízkosti potvrdil dobrý reflex a vyrazil Tettehovu hlavičku mířící pod břevno! I Jablonečtí se snažili být nebezpeční, jen málo scházelo k zakončení po dobré kombinaci Jovoviće s Doležalem. Jablonec zahrozil i střelou Trávníka, kterou lehce tečoval Costa, ale Niťa se stačil pro míč ještě k tyči natáhnout. Sparta v závěru poločasu přeci jen zatlačila zelenobílý celek, v nastaveném čase první půle se snažil náš brankář zachytit balon daleko z branky, aby zabránil rohovému kopu, ale míč už zachytil mimo pokutové území, Jablonečtí ale ubránili z místa přestupku i poslední standardní situaci prvního poločasu.

Náš kouč o poločase jednou vystřídal, Jovoviće nahradil Kratochvíl. Po výměně stran zakončoval jako první Stanciu, Hrubý byl naštěstí u tyče včas. V 57. minutě mohl jít sám na brankáře náš Sobol, jenže střídající Kratochvíl mu dal pomalou průnikovou přihrávku do rozevřené obrany, kterou stačili sparťané v poslední moment zažehnat! Na naší branku posléze mířil naštěstí ze záklonu Stanciu a tudíž branku překopl. Náš kouč musel řešit další nepříjemnou lapálii, když musel vystřídat zraněného Kratochvíla, který na hřišti pobyl sotva čtvrt hodiny.

V 66. minutě Pulkrab hlavou po centru orazítkoval tyč! Rozhodčí Královec ale po chvíli šel přezkoumat video a zřejmě po následném střetu Pulkraba s Trávníkem nařídil pokutový kop pro Spartu! Míč si postavil sparťanský kapitán Stanciu, ale Hrubý mu senzačním zákrokem u tyče penaltu chytil!

Deset minut před koncem se prokombinovali naši hráči až před Nitu, jenže Doležal dával v zakončení přednost spoluhráčům, až celá akce skončila rohovým kopem. Po něm hlavičkoval na branku Lischka, ale Nita míč dokázal ztlumit v náruči.

Se sebezapřením dohrával závěrečné minuty na Letné i tvůrce naší hry Trávník. Právě on v nastaveném čase neobstřelil z dobré vzdálenosti zeď při standardní situaci poblíž vápna. Individuálně to zkoušel ještě střídající Chramosta, ale Nita jeho pokus mezi nohy chytil. Branek se tak jedenáct tisíc diváků na Letné nedočkalo, zápas skončil dělbou bodů po bezbrankové remíze.