0
1

51’
Martin Doležal

Důležitou výhru 1:0 vybojovali jablonečtí fotbalisté díky zlepšenému výkonu na hřišti poslední Opavy. Zápas rozhodl jedinou branku přesnou hlavičkou k tyči útočník Martin Doležal.

Trenér Petr Rada byl nucen sáhnout k několika změnám, ze zdravotních důvodů či karetního trestu mu totiž chybělo hned několik hráčů. Nejvíce asi stoper Martinec, na jehož místo se zatáhl Kubista. Do sestavy se vrátil uzdravený kapitán Hübschman, na krajích zálohy dostali příležitost Pleštil a Podaný.

S prvním zakončením v zápase přispěchal domácí kapitán Žídek, přesný ale nebyl, stejně jako na opačné straně hlavou Zelený. Podaného střelu ke vzdálenější tyči kryl bez větších problémů opavský brankář Fendrich. V solidním jabloneckém přečíslení se balon skrz celou šíři hřiště dostal až k Podanému, jeho střelu ale zablokoval opavský obránce. Slezané hrozili především ze standardních situací. Hrálo se na dobře připraveném trávníku, ale ve vyrovnaném průběhu hry se Jablonec nedokázal během první půle probít do nebezpečnější šance. Z otočky netrefil balon ideálně ani Považanec. V závěru prvního poločasu zakončoval po rohovém kopu pohotově kapitán Hübschman, míč však skončil jen na horní síťce opavské svatyně.

Domácí o poločase hned dvakrát vystřídali, ale lepší vstup do druhého dějství měl náš tým. Štípavé zakončení sice vytáhl nejdříve opavský Hellebrand, míč však na branku nedolétl. Jablonec si pomalu vytvářel územní převahu. V 51. minutě rozjel naší akci po levé straně Považanec, Podaný poslal do vápna ideální centr, Doležal se v šestnáctce ukázkově hlavou rybičkou pověsil do vzduchu a hlavou nezadržitelně přesně k tyči přivedl Jablonec ve Slezsku do vedení – 0:1!

Pak se v tvrdém souboji s Žídkem znovu rval autor naší vedoucí branky, jablonecký útočník Doležal v tísni balon míč do sítě neprocpal, ale vybojoval alespoň rohový kop. Ten zahrál Krob přesně na Doležala, ale míč skončil jen nad břevnem. Doležal byl znovu v permanenci, obral u autové čáry Kukhánka, na vybíhajícího Fendrycha v opavské brance zkoušel vyzrát potupnými jesličkami, což strážce domácích i se štěstím nedopustil. Druhý poločas nabízel mnohem více zajímavého. Po brejkové situaci scházela větší razance v zakončení rybičce Podanému. Své rychlé nohy poté rozkmital Pleštil, sám tísněn dotírajícími obránci na Fendrycha nevyzrál. V 62. minutě jablonecké obraně utekl Smola, ale Hanuš v jablonecké brance předvedl skvělý postřeh a zakončení opavského útočníka stačil vyrazit!

Ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Fendrycha záložník Považanec. Opavští se dvacet minut před koncem nadechli k náporu. V 73. minutě Kaniův centr našel ve vápně přesně hlavu Smoly, míč směřoval do naší sítě, kde ho ale doklepl do branky Nešický, který stál v ofajdu a branka tak nebyla domácím uznána!

Jablonečtí mohli rozhodnout definitivně pět minut před koncem po spolupráci střídajících hráčů, Schranz vysunul Hrubého, který ale Fendrycha neprostřelil. Jablonec to ale mrzet nemuselo, těsné vítězství si v klidu uhájil i v pětiminutovém nastavení a raduje se po čtyřech zápasech z plného bodového zisku.