Tomáš Hübschman
85’
24’
Jan Kuchta

Jablonec v 54. Podještědském derby opět dotahoval náskok soupeře, v druhém dějství si vytvořil nebývalý tlak, libereckému brankáři zvonily břevna i tyče. V emočním derby se nakonec body dělily po remíze 1:1.

Trenéři severočeských rivalů udělali oproti svým víkendovým zápasům po jedné změně v základní sestavě, do sestavy domácích se vrátil kapitán Hübschman, v hostující jedenáctce se objevil po odpykání trestu za červenou kartu opět útočník Kuchta.

Právě Kuchta hned v úvodu nevybíravě zajel na kotník Považance bez úmyslu hrát balon, z rukou hlavního rozhodčího ale viděl jen žlutou kartu. První nebezpečný centr do vápna vyslali Liberečtí, míč naštěstí dokázal přizvednout před číhajícím Peškem Krob. Vzápětí na Kuchtův přetažený balon na zadní tyči nedosáhl Pešek. V 25. minutě už šel ale Slovan do vedení, po svižném brejku Malinský poslal milimetrový centr na volného Kuchtu, ten si míč ideálně zpracoval a ač si gólman Hrubý na míč sáhl, vytěsnit mimo tyče už ho nedokázal 0:1.

I dál bylo nebezpečno především před domácí svatyní, po půlhodině hry zakončoval zády k brance přes hlavu Koscelník, míč ale skončil na horní síťce jablonecké branky. Domácím scházel větší pohyb a nabídka. Až v závěru první půle se zelenobílí dostali do zakončení a zvedli hlavu. Jenže střely Sýkory a Matouška měly k úspěchu hodně daleko, stejně jako hlavička Doležala. Vedle branky Nguyena skončil i střelecký pokus Kratochvíla.

Trenér Rada reagoval na nepříznivý vývoj poločasovým střídáním, místo Považance vyběhl jablonecký odchovanec Černák. Nástup do druhé půle měl lepší Jablonec. První zahrozil Doležal, ale hlavičku namířil jen mimo tyče. V 53. minutě Sýkorův prudký přízemní centr lízl ve skluzu těsně vedle tyče opět Doležal. Z dálky vyzkoušel Ngyuenovu pozornost tvrdou střelou i Kratochvíl. Emoce ve správném derby nechyběly, jiskřilo se i žlutilo na vlhkém terénu i mezi lavičkami. V 59. minutě se skvěle uvolnil na pravé straně soupeřova vápna Holík, jeho pobídku ale napálil snad opravdu zakletý střelec Doležal jen do tyče! Domácí cítili šanci a přikovali Slovan před svou branku. Liberečtí se snažili rozkouskovat hru a vymanit se z jabloneckého tlaku, a to se jim částečně i po prostřídání povedlo. Slovan trpělivě čekal na brejkovou situaci a jednu takovou měl dvacet minut před koncem, Pešek zatáhl míč podél lajny a pak ho předložil na hranici šestnáctky, kde naštěstí střídající Fukala promáchl.

Čtvrt hodiny před koncem se míč z levé strany dostal od Sýkory k Doležalovi, který ke smůle domácích tentokrát rozezvonil jen břevno! Dvanáct minut před koncem pískl rozhodčí Pechanec penaltu pro po souboji Pilíka s Hromadou, jenže svůj verdikt nakonec přehodnotil a nařídil přímý kop. Z následného trestného kopu zakroutil míč šikovně přes zeď Pilík, ač se někteří diváci radovali z branky, míč skončil těsně mimo! Šest minut před koncem zahrával z rohu pokutového území Pilík další přímý kop, a tentokrát už to vyšlo. Pilík posadil míč přímo na hlavu toho nejzkušenějšího - kapitána Tomáše Hübschmana a ten hlavou vyrovnal na 1:1!

Emoce na Střelnice nabíraly na intenzitě i v samotném závěru zápasu i osmiminutovém nastavení. Červenou kartu na liberecké lavičce viděl trenér gólmanů Čech. Polehávání a komediální výstupy hráčů Slovanu už v závěru nebašti ani sudí P