0

FC Slovan Liberec

Tomáš Holeš
47’

Definitivní tečku za sezono udělalo 51. Podještědské derby, které rozhodl jediným gólem Holeš těsně po přestávce. Jablonec tak utnul sny Liberce o účasti v pohárové Evropě, kam se sám opět podívá!

V posledním zápase sezony šlo na Střelnici Liberci o vstupenku do Evropy, o kterou svedl na dálku souboj s Baníkem Ostrava. Jablonec má předkolo Evropské ligy jisté už od středečního finále MOL Cupu. Trenér Rada tak dal v 51. Podještědském derby opět v brance přednost Hanušovi, ve stoperské dvojici se vedle Kubisty představil Břečka, Jablonci totiž scházel vykartovaný Hovorka. Kvůli zdravotním potížím scházel kouči dnes Acosta a Jovović.

Náš soupeř si vypracoval velkou šanci hned v samotném začátku zápasu, Micovčák vysunul za jabloneckou obranu Pázlera, liberecký útočník ale poslal balon podél vybíhajícího Hanuše těsně vedle jablonecké tyčky! Jablonec odpověděl podobnou šancí, Trávník vybídl k zakončení Vatajela, jeho střelu ale stačil Nguyen vyrazit a dobíhající Trávník poslal míč nad břevno. V 10. minutě vypustil na Nguyena skákavou střelu Kratochvíl a donutil libereckého brankáře vyrazit míč na roh. Na ideální centr Sobola ve vápně těsně nedosáhl nejlepší jablonecký střelec Doležal. Po dalším jabloneckém rohu zakončoval nevšedně patou kapitán Hübschman, ale míč zamířil jen do středu branky, kde stál připravený liberecký gólman. V druhé části prvního poločasu se hra uklidnila a ubylo zajímavých okamžiků. Až tři minuty před odchodem do kabin si vypracoval velkou šanci Slovan, kombinační akci hostujícího týmu tentokrát zakončoval Pázler, Hanuš ale stačil pravou rukou míč vyrazit!

Nástup do druhé půle měl skvělý domácí tým, ve 47. minutě přihrával Kratochvíl před branku Holešovi, jeho střela sice nebyla prudká, ale prošla přes brankáře Nguyena a dokutálela se až do sítě – 1:0! Nadějně vypadal brzy poté také přímý kop zahrávaný Trávníkem, který lízl hlavou Kubista dva metry vedle Nguyenovy svatyně. V 53. minutě mohl Jablonečtí přidat pojistku, Hübschman kolmicí našel Doležala, ten si položil na zem i brankáře, místo zakončení ale zvolil přihrávku na nabíhajícího Kratochvíla, který ve skluzu přestřelil branku Slovanu. Hlavami se v 60. minutě nepříjemně uprostřed hřiště střetli Fukala s Vatajelem, po chvilkovém ošetření ale oba pokračovali ve hře. Nepříliš prudkou střelou k tyči vyzkoušel pozornost Nguyena Vatajelu. Liberečtí potřebovali v derby uzmout alespoň bod, na pažit proto za nepříznivého stavu vyslali navíc k Pázlerovi a Potočnému ještě útočníka Kozáka.

Liberečtí se ani s ofenzivní trojicí příliš do zakončení nedostávali. Znovu pět minut před koncem mohli definitivně rozhodnout Jablonečtí, Doležal udržel v útoku balon a zády k brance přihrál před vápno Pilíkovi, ten ale v dobré pozici nezakončil. Akce však pokračovala, Pilík ale z velkého úhlu brankáře nepřekonal. Vzápětí mohl Slovan srovnat skore, Kubistu přetlačil Kozák a sám před brankářem rozezvonil tyčku!

Emotivní moment si nechal na závěr zápasu kouč Rada, když na plac vypustil po nelehké operaci srdci a krátké rekonvalescenci stopera Lischku! Jablonec už těsný náskok v derby udržel a korunoval povedenou sezonu výhrou v 51. Podještědském derby a další účastí v pohárové Evropě!