Stanislav Tecl
61’
Abdalláh Júsuf Hilál
78’

Největší porážkou v sezoně skončilo naše sobotní vystoupení na půdě vedoucího týmu soutěže. Jablonečtí v kombinované sestavě inkasovali od Slavie v Edenu celkem pět branek z toho dvě z penalt.

Hned několik otazníků řešil kouč Rada v sestavě pro sobotní klání na půdě největšího aspiranta na ligový titul. Vinou zranění, vykartování a domluvy s hráči hostujícími ze Slavie vyběhla na pažit vedoucího týmu soutěže hodně pozměněná sestava. Stoperskou dvojici v ní tvořili Štěpánek s Jeřábkem, levý kraj zálohy obstaral Kratochvíl, pravý Pleštil. Ve středu hřiště scházel kapitán Hübschman, vedle Považance tak dostali příležitost Hämäläinen a Pilík, do útoku kouč vyslal čekatele Chramostu. To domácí měli při výběru základní jedenáctky o mnoho méně starostí, přesto sáhli ke dvěma změnám, zraněného Ševčíka a Traorého nahradili Provod a Takács.

Jako první střílel z otočky domácí Stanciu, ale prostor jablonecké branky netrefil. Pár desítek diváků zatleskalo i pohotovému zakončení Takácse před naším vápnem, jeho střela bez přípravy se snesla těsně nad Hrubého břevno. Po čtvrt hodině hry Tecl zády k brance nabil Stanciuovi, do jeho zakončení ale skočil obětavě stoper Štěpánek. Stanciu měl záhy ideální střeleckou pozici z trestného kopu, balon zakroutil jen těsně vedle horního růžku naší svatyně.

Pak se po naší pravé straně prosmýkl kolem Jeřábka Tecl, navedl si míč z úhlu až před Hrubého, jablonecký brankář však stačil míč z brankové čáry vytěsnit do bezpečí! Ve 20. minutě posoudil hlavní rozhodčí Královec v našem pokutovém území souboj Jeřábka s Teclem jako nedovolený a Stanciu přesně umístěnou střelou z penalty nedal Hrubému sebemenší šanci – 1:0.

Jablonec mohl záhy srovnat, Hämäläinen z vlastní půlky hřiště vyslal do sóla útočníka Chramostu, jenže ten nejdříve nastřelil blokujícího Takácse a vzápětí jeho druhý střelecký pokus brankář Kolář vytěsnil ramenem mimo své tyče. Hned poté se na druhé straně zaskvěl jablonecký brankář Hrubý, když u levé tyče vyrazil hlavičku nevysokého Tecla. I přesto Jablonec ještě do půlhodiny hry podruhé inkasoval, na pravé straně dostal až příliš prostoru Tecl, před brankou našel neobsazeného exjabloneckého Holeše, který zblízka zvýšil na 2:0 pro domácí.

Slavia se dál tlačila do zakončení a využívala k tomu především dlouhé balony na zabíhajícího Tecla. V další dobré situaci se zjevil opět Stanciu, tentokrát ho ale jeho pověstná technika zradila. Chvilku před poločasovou pauzou se šikovně a efektně na pravé straně hřiště uvolnil přes dvojici slávistů jablonecký Pleštil, ale po jeho přihrávce napálil Chramosta těžký a skákavý balon nad soupeřovu branku.

Šest minut po změně stran se Jablonečtí mohli dostat zpět do zápasu, Kratochvíl připravil šanci pro Pleštila, ten měl v náběhu dobře postavené i spoluhráče, jenže skvělý obranný zákrok mezitím stačil předvést Holeš a náš tým z výhody vytěžil jen rohový kop. To domácí byli efektivní, v 57. minutě Stanciu našel milimetrovým pasem Provoda mezi stopery, na míč nedosáhl Holík, Provod následně postupoval sám na brankáře a přidal třetí branku vršovického týmu.

Za další tři minuty nasadil při průniku do šestnáctky jesle Stanciu Štěpánkovi, pak přihrál na malé vápno úplně volnému Teclovi, pro kterého nebyl problém vsítit čtvrtý gól.

Za rozhodnutého stavu oba trenéři postupně prostřídali. Čtvrt hodiny před koncem poslal kolmou přihrávku Takács na Traoreho, kterého fauloval ve vápně stoper Štěpánek a kopala se druhá penalta. Střídající Helal z ní nekompromisní ránou do šibenice nedal brankáři Hrubému ani tentokrát šanci a zvýšil už na 5:0.

V závěru si ligovou premiéru odbyl na stadionu v Edenu jablonecký odchovanec Černák. Jablonec si ze Sinobo stadionu odvezl nejvyšší porážku v sezoně v poměru 0:5.