Adam Hložek
34’
76’
Tomáš Čvančara

Náš tým prohrával na Letné po prvním poločase 0:2, druhý poločas tlačil na domácí branku, ale stačil jen snížit na konečných 2:1.

Jablonec vyrukoval na Spartu s pozměněnou sestavou na jeden útočný hrot. Ze zdravotních důvodů chyběl Holík, na pravém kraji obrany ho nahradil Haitl. Ze základní sestavy vypadli také Čvančara a Zelený, které nahradili záložníci Hrubý a poprvé v základní sestavě i Pilař. Sparta nasadila uzdraveného Hložka a také exjabloneckého Trávníka.

Po úvodním oťukávání pálil z hranice vápna těsně metr vedle naší tyčky Hložek. Mimo pálil i starší Krejčí a znovu Hložek. Jablonec měl gólovku na noze po dvaceti minutách hry, Pilař načasoval ideální přihrávku do zakončení na pravou stranu pro Ladru, jeho křížná střela přes skluzujícího Hanouska těsně minula vzdálenější tyč!

Před půlhodinou hry ale Jablonec z ničeho nic inkasoval, Sparta rozehrála nakrátko roh, zády k brance sklepl míč Hložek k nohám Juliše a na jeho tečovanou střelu stoperem Štěpánkem byl brankář Hrubý krátký – 1:0.

Stoper Martinec se pak předvedl v pokutovém území soupeře, otočil se kolem bránícího sparťana, a centrem hledal úplně volného Schranze, jenže gólman Heča stačil míč před jabloneckým útočníkem vytěsnit do bezpečí. Trest přišel hned vzápětí, Trávník naslepo zkusil poslal do vápna v 35. minutě přihrávku, kterou našel v náběhu Hložka, který i přes bránícího Martince přidal druhou branku letenského týmu – 2:0. Sparta v závěru poločasu přitlačila náš tým, největší nebezpečí pro naší obranu znamenal právě mladý Hložek, jeho další zakončení ze střední vzdálenosti proletělo těsně vedle Hrubého tyčky!

Po obrátce nejdříve musel Heča krotit hlavičku Martince po rohovém kopu, vzápětí gólman Sparty zkrotil i projektil Pilaře po dalším z rohových kopů. V 55. minutě poslal dobrý balon do letenského vápna Haitl, jeho přihrávka mířila na úplně volného Pilaře, před ním ale pro naštěstí pro domácí stačil míč poslat do zámezí skluzující stoper Čelůstka.

První ohrožení naší branky v druhém poločase opět obstaral Hložek, jeho prudká střela z 65. minuty rozvlnila jen boční síť naší svatyně. Jenže více vzruchu bylo především před brankou Sparty, po centru Haitla a zákroku brankáře Heči Jablonečtí nestihli zakončit. Vzápětí Pilařova další pobídka skončila u nohou Doležala, jeho tečovaná střela skončila na tribuně. Čtvrt hodiny před koncem Pilař z otočky ve vápně trefil vzdálenější tyč, míč pak odrazu od brankové konstrukce poslal do sítě střídající Čvančara – 2:1! Celou situaci si pak hlavní rozhodčí ještě nechal potvrdil od přítomného VARu, protože pomezní signalizoval u branky ofsajd.

Osm minut před koncem překvapil střelou ze střední vzdálenosti Považanec, Hečovi jeho rána nadělala velké problémy, přesto jí dokázal vytěsnit na roh. Po něm poslal míč prudkou hlavičkou těsně mimo stoper Štěpánek! Jablonec tlačil na svého soupeře. Dvě minuty před koncem po spolupráci střídajících hráčů, Doležal uvolnil ve vápně Pleštila, jenže toho vychytal Heča! Vzápětí Zelený ve vápně zasekl a nechal projet bránícího Polidara, jenže pálil jen do těla brankáře Heči! Sparta v nastavení měla nebezpečný brejk, po kterém Hložek našel Polidara, skvělý obranný skluz před ním ale předvedl Štěpánek. Vyrovnávající branky se náš tým nedočkal, na Letné prohrál těsně 1:2.