Tomáš Hübschman
58’
22’
Lukáš Holík

Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramosta a kapitán Hübschman.

Jedinou vynucenou změnu oproti zápasu v Liberci provedl trenér Petr Rada na hrotu útoku, kde nemocného Doležala nahradil Chramosta.

Diváci na Střelnici čekali na první střelu do desáté minuty, k prvnímu střeleckému pokusu na branku Dukly se odhodlal Trávník, jeho ránu chytře zkoušel tečovat Chramosta, bohužel trefil jen tělo brankáře Rady, který stihl vyrazit míč na roh. Po něm hlavičkoval mimo branku Břečka. Jablonec se postupně dostával do tlaku, Vatajelu pálil z dvaceti metrů, ale i jeho zakončení stihl hostující brankář vyrazit na roh.

Šok pro Střelnici přišel ve 22. minutě, Podaný se šikovně uvolnil na naší pravé straně, poslal do vápna mezi stopery dobrý centr, který v pádu uklidil do sítě Holík. Dukla skórovala z první střely na branku a Jablonec musel dotahovat. Naším gólem neskončila ani zablokovaná střela Břečky a následná dorážka Holeše. Ve 37. minutě přišel další důležitý moment zápasu, Dumbia chyboval při rozehrávce, o míč ho obral presující Vatajelu, hráč Dukly pak našeho hráče stáhl, když mohl jít sám na branku a rozhodčímu nezbylo nic jiného než ho poslat pod sprchy. Jablonci se povedlo srovnat za dalších pět minut, šikovně se uvolnil podél brankové čáry stoper Hovorka, jeho střelu brankář Rada jen vyrazil před sebe a Chramosta už prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:1.

Dukla ani po změně stran nepřipomínala poslední celek tabulky, dobře kombinovala, a i v oslabení o jednoho muže hrozila na začátku druhé půle brejkovými akcemi. Jablonec se tlačil před soupeřovu branku, ale větší šance zatím nepřicházely. Na padající centr Vatajela těsně nedosáhl číhající Chramosta.

K obratu zavelel až nestárnoucí kapitán Tomáš. V 58. minutě napřáhl z dvaceti metrů a po jeho povedené střele plachtil brankář Rada vzduchem marně – 2:1. Tomáš Hübschman zaznamenal v jeho dlouhé kariéře teprve druhou branku na českých trávnících.

V další akci se na hranici vápna dostal k míči Trávník a tvrdou střelou vyprášil rukavice hostujícího gólmana. Pak průnikovou přihrávkou do vápna vymyslel Jovović na Chramostu, Rada jeho zakončení stačil nohou vykopnout před sebe, jenže gólem následně neskončilo ani zakončení Jovoviće. Pak přišel dobrý centr Považance, na který jen těsně nedostáhl ve vápně hlavou nevysoký Trávník. V 73. minutě Považanec vysunul Chramostu, ten zády k brance sklepl pro střídajícího Kratochvíla, který ale rozvlnil jen boční síť. Na hranici vápna hosté faulovali Trávníka, ale sám postižený ze standardní situace netrefil prostor branky.

V závěru zápasu předváděly oba týmy na hřišti hodně nepřesností. Jablonec si v nelehkém duelu připsal tři cenné body za těsné vítězství 2:1. Dnešní výhrou si Jablonec zajistil pro nadstavbovou část účast v mistrovské skupině.