Libor Kozák
48’
Libor Kozák
62’

Náš tým inkasoval na Letné rychlé branky v úvodu obou poločasů, a především díky jim prohrál na trávníku pražské Sparty 0:3. O konečném umístění se tak rozhodne až v závěrečném středečním kole.

K poslednímu venkovnímu zápasu sezony na Letné vyslal kouč Rada sestavu, kde post pravého obránce obsadil Sýkorou, krajní záložníky hráli Acosta s Matouškem, do středové formace se ke kapitánovi Hübschmanovi vrátili Kratochvíl a Považenec a v brance dostal přednost Hanuš.

Sparťané ověnčeni středečním ziskem trofeje z domácího MOL Cupu dali v základní sestavě příležitost dalším hráčům, v nominaci úplně chyběl Dočkal, jen na lavičce byl například Kanga či Kozák.

Skore se na Letné měnilo hned ve 3. minutě zápasu, to Karabec ideálně načasoval průnikovou přihrávku na naší pravé straně na Hanouska, ten našel ve vápně mladého Hložka, který elegantní patičkou zády k brance poslal míč přesně k tyči jablonecké branky – 1:0. Poté se do zakončení prokombinovali i naši hráči, ale kapitán Hübschman z hranice vápna vysoko přestřelil. Po čtvrthodině hry se zbavil trojice protihráčů Matoušek, tvrdou střelou vyzkoušel pozornost brankáře Nity, který stihl balon zalehnout i před dobíhajícím Doležalem. Domácí zahrozili po hezkém centru Štětiny, na jehož pobídku jen těsně nedosáhl osamocený exjablonecký Trávník. Jablonec i po rychlém inkasování nic nebalil a byl nebezpečný směrem dopředu. Kratochvíl skluzem vypíchl sparťanskou rozehrávku, k zakončení se poté dostal Acosta, jenže mířil jen do míst, kde stál připravený brankář Sparty. Ve 38. minutě přišla největší jablonecká šance, Acosta se zasekávačkou zbavil letenských obránců, zacentroval do vápna na Doležala, jenže jemu gólovou hlavičku u tyče parádním zákrokem vytáhl gólman Nita, odražený balon poslal patičkou zpět před branku Kratochvíl, kde se míč od Hancka odrazil do tyče zpět ke šťastnému brankáři Sparty! Jablonec odehrál v Praze rozhodně lepší partii než před týdnem na Slavii, jenže přáno mu nebylo. V závěru poločasu zakončoval pohotově kapitán Hübschman, ale Nita si u tyče poradil i s jeho zakončením.

Druhý poločas začal pro Jablonec jako přes kopírák, běžela třetí minuta když si Trávník narazil na naší levé straně míč se Sáčkem, jeho přízemní balon podcenil ve vápně gólman Hanuš, u míče byl o moment dřív útočník Kozák, jenž byl na hřišti sotva tři minuty a přidal druhou branku Pražanů.

Půl hodiny před koncem zápasu Karabec vysunul Karlssona, proti němu však výborně vyběhl Hanuš a uchránil tak jabloneckou branku od třetí branky. Ta však přišla záhy, Matoušek přišel o balon v útočné fázi, protiútok domácích skrz celé hřiště vyvedl Hancko, křížem našel osamoceného Kozáka a ten střelou po zemi k tyči zvýšil na 3:0.

Severočeši se v druhém poločase poprvé připomněli sklepnutím Doležala a střelou Kratochvíla, kterou kryl Nita. Sparta si tříbrankový náskok užívala, z dálky vyzkoušel pozornost Hanuše střídající Kanga. Po prudkém centru Karlssona mohl zkompletovat hattrick Kozák, na kterého opět zapomněli jablonečtí stopeři, jenže sparťanský útočník zblízka přestřelil jabloneckou svatyni. Našemu týmu se před brankou soupeře nedařilo, dobrou pozici připravil Doležal Acostovi, jenže ten ukvapeně přestřelil. Sparta mohla v závěru zvýšit své vedení, v jabloneckém vápně vznikl závar, Kanga zkoušel přelobovat houštinu těl, vracející se brankář Hanuš naštěstí stačil míč před čárou vytěsnit mimo!

Sparťané si nedělním vítězstvím zajistili třetí příčku, za to Jablonečtí budou musel svést o čtvrtou pozici na dálku souboj s Libercem v závěrečném kole, v kterém hostí ve středu na Střelnici šestou Ostravu.