Martin Doležal
15’
6’
Ondřej Lingr

Jablonečtí fotbalisté v posledním domácím zápase sezony remizovali na Střelnici 1:1 s mistrovskou Slávií. Naši fotbalisté tak obsadí v tomto ročníku třetí příčku tabulky.

V předposledním ligovém kole udělali trenéři Slavie i Jablonce změny v sestavě. Pražané poslali předčasně některé své hráče, kteří budou nominováni na blížící se Euro na dovolenou, i proto dostali v základu příležitost například Stejskal, Van Buren, Beran, Lingr či Samek. Oběma týmům chyběly elitní střelci hrající o krále střelců, na hostující straně Kuchta, na domácí Schranz. Jablonecký lodivod nemohl kvůli dohodě klubů využít i Zeleného a tak se do stoperské dvojice postavil Martinec. Od začátku dostal příležitost také Smejkal, pouze na lavičce zůstal Jovović.

Majitelé dvou nejcennějších trofejí v Česku šli hned v 5. minutě na Střelnici do vedení z první vážnější šance. Bah našel z kraje hřiště ve vápně Lingra, který jemnou tečí i s přispěním bránícího stopera Kubisty stačil míč usměrnit přesně ke vzdálenější tyči jablonecké branky – 0:1.

Jablonec odpověděl v podobném duchu také z první šance o deset minut později, Považanec skvěle vyvezl míč středem hřiště a kolmou přihrávkou za obranu vybídl k zakončení Doležala a ten si sám před brankářem Stejskalem počínal zkušeně a svým třináctým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1!

V 21. minutě si zcela neporozuměli Kubista s brankářem Hanušem, mezi ně se vřítil Bah a rozhodčí nařídil pokutový kop. Sudí Pechanec ale po delší konzultaci s VAR nakonec penaltu odvolal. Po půlhodině hry zkusil překvapivě Bah rozehrát trestný kop z uctivé vzdálenosti přímo na jabloneckou branku a donutil Hanuše nepříjemný padající balon u tyče zpacifikovat. Pak ztratil v rozehrávce míč Považanec, ale Sima sotva trefil tribunu za brankou. Penaltu chtěli i Jablonečtí, po průniku Pilaře do vápna ale Bahovo jemné držení za dres neshledal sudí Pechanec jako nedovolené.

V závěru první půle se tlačili do zakončení domácí. Kratochvíl adresoval přihrávku do vápna na Doležala, ale ten v pádu nezamířil mezi tyče. Jablonecké publikum tleskalo i Doležalově centru, který hlavou zakončoval na branku nevysoký Pilař, ale balon stačili obránci srazit na rohový kop.

Po obrátce nadělal jablonecké obraně hodně problémů nebezpečný centr Zimy, obránci však stačili zahrát míč na roh. Slávistický brankář si zase poradil s pokusem Považance z trestného kopu. Zápas dál pokračoval vyrovnanou přetahovanou především ve středu hřiště. Další nepřesný pokus zaznamenal po přiťuknutí Jovoviće Kratochvíl. Osm minut před koncem mohl rozhodnout Jovović po kolmici od Považance, ale černohorský reprezentant nastřelil z blízka jen brankáře Stejskala. Jovović mohl skórovat i o chvíli později, ale brankář Slavie jeho zakončení tentokrát stačil na čáře zneškodnit. V 86. minutě byl blízko rozhodující brance i Štěpánek, ten se nádherně opřel do míče od Podaného a minul tyčku zhruba o metr!

Šlágr kola nakonec skončil smírnou remízou. Slavia tedy prodloužila svou úctyhodnou sérii bez porážky na 45 zápasů. A protože v současně hraném zápase Sparta vyhrála na Bohemians, je kolo před koncem jasné, že Sparta skončí druhá a Jablonec třetí.