Tomáš Holeš
57’
Jan Chramosta
82’

Jablonec položil základy k vysoké výhře nad Zlínem dvěma góly už těsně před poločasem. V druhé půli nasázel svému soupeři další dvě branky a po jednoznačné výhře jde na třetí místo ligové tabulky.

V předposledním domácí ligovém utkání byly karty předem rozdané, tabulkový sousedé a týmy Jablonce a Zlína prahly po třetím místě, z kterého by tak sesadily pražskou Spartu. Oproti čtvrtečnímu utkání s Rennes udělal jablonecký kouč Petr Rada jedinou změnu, Sobola nahradil v základní jedenáctce Kratochvíl.

Jablonec začal tak, jak se na domácí tým patří, tedy aktivně. Dobrý centr Holeše ještě zakončením neskončil, ale o mnoho nebezpečnější byl po přihrávce Trávníka Doležal, ten se s míčem ve vápně otočil a jeho střelu pod břevno vyrazil Dostál s problémy na roh! Ke střele se odhodlal jindy i sváteční střelec Hübschman, míč mu sedl parádně, ale letěl jen na parkoviště za světelnou tabuli. Fastav měl první větší náznak po dvaceti minutách hry, Beauguel sklepl hlavou do útoku Vyhnalovi, výtečný obranný zákrok ale předvedl stoper Lischka. Neposedný balon poskakoval ve vápně soupeře i po půlhodině hry, ale po standardní situaci Trávníka nikdo nedokázal propálit hradbu těl. V poslední čtvrthodině první půle přeci jen převzal iniciativu náš soupeř ve žlutomodrém. Největší šanci si vypracoval po rohovém kopu a hlavičce Holíka, kterou Hrubý kryl.

Jablonec gólově udeřil až v samém závěru prvního dějství. Stalo se tak ve 41. minutě po rohovém kopu Trávníka, Kubista hlavou sklepl na zadní tyč k Lischkovi, který taktéž hlavou poslal už míč do sítě na 1:0! Ještě před samotným odchodem do kabin šli Jablonečtí do dvoubrankového vedení, po pěkné kombinační akci Kratochvíla a Trávníka stačil v pádu Kubista prodloužit ještě na Doležala a ten nekompromisně svým osmým gólem v sezoně zvýšil na 2:0!

Tři minuty po obrátce mířil jen těsně mimo z trestného kopu poblíž vápna Hanousek. Jablonec i v druhé půli tlačil na soupeřovu obranu a přítomní fanoušci mohli tleskat další nádherné brance v síti soupeře. V 57. minutě se opřel po odraženém balonu od Doležala za vápnem z voleje Holeš a jeho nádherná střela skončila přesně u tyče bezmocného brankáře Zlína – 3:0. Hosté kontrovali po rohovém kopu ekvilibristickým zakončením střelce Beaugeuela, které ale mezi třemi tyčemi neskončilo. Jablonečtí se fotbalem evidentně bavili, balon přenášeli ze strany na stranu, rychlé a přesné přihrávky do šancí těšily i 1600 podporujících diváků. Středopolař Trávník předvedl ve vápně senzační kličku, zbavil se tak elegantně hned dvojice hráčů soupeře a pak vyprášil Dostálovy rukavice! Diváky fotbal i nevlídném počasí hřál, tleskalo se například další pohotové střele Trávníka. Holeš zkoušel přetaženým centem připravit další branku pro nevysokého Trávníka, ale před ním zakročili obránci Zlína. Osm minut před koncem se slavila na Střelnici čtvrtá branka v síti soupeře, střídající Chramosta si vtipně narazil s Doležalem, a pak chladnokrevně prostřelil Dostála v brance Fastavu na 4:0. Po přiťuknutí od Sobola mohl z vápna zvýšit na potupného bůra ještě Doležal, ale jeho střelu Dostál stačil chytit.

Vysoká výhra nad tabulkovým sousedem prodloužila naší sérii neporazitelnosti a Jablonec katapultuje už na třetí pozici v ligové tabulce.