43’
Martin Doležal
49’

Po podzimní šestibrankové kanonádě neměli jablonečtí slitování s Příbramí ani v jarní odvetě. Poslední březnovou neděli zatížili konto Středočechů třemi přesnými zásahy a připisují si tři zasloužené body.

Dvě změny provedl kouč Rada pro domácí utkání s Příbramí. Vykartovaného Hovorku nahradil ve stoperské dvojici odchovanec Kubista, na kraji zálohy operoval místo Acosty tentokrát Jovović.

Radův tým se od začátku tlačil před branku Příbrami. Trávník se ve vápně ukázkově otočil s balonem, jeho střelu ale Kočí stačil nohou vykopnout! Hned o minutu později pálil z voleje za vápnem Holeš, míč skončil těsně vedle hostující tyčky.

Příbram povzbuzena výměnou nového kouče Nádvorníka poprvé zahrozila po deseti minutách hry. Považanec totiž namazal Fantišovi, ten v přečíslení našel ještě lépe postaveného Hlúpika, proti němu ale předvedl skvělý zákrok brankář Hrubý a Střelnice si z hluboka vydechla.

Ve 12. minutě už šli Jablonečtí do vedení, do sóla se pustil černohorský reprezentant Jovović, prokličkoval se až do vápna a střelou k tyči otevřel brankový účet zápasu – 1:0!

V dalším průběhu hry se na větší šance čekalo, tým od Litavky hrozil především po akcích rychlonohého Matouška. V poslední čtvrthodině první půle přitlačil domácí celek svého soupeře. Trávníkova standardka ale těsně minula cíl. Po přiťuknutí Doležala zakončoval střelou za vápnem sváteční střelec Hübschman, míč z kapitánovy kopačky proletěl těsně nad břevnem. Tři minuty před poločasovou pauzou zvýšil střelou z úhlu Jovović, ale rozhodčí po chvíli váhání gól neuznal a nařídili penaltu pro Jablonec po faulu na Považance. Pokutového kopu se ujal Trávník a utaženou střelou k tyči, po které skákal Kočí, stanovil poločasové skóre na 2:0 pro domácí Jablonec.

Hosté reagovali na nepříznivý vývoj hned dvojím střídáním. Jenže Středočechům ani to nepomohlo. Hned po třech minutách druhé půle se Střelnice radovala po třetí. Po standardní situaci se míč dostal do prostoru k úplně volnému Hübschmanovi, který našel před brankou mezi hostujícími obránci útočníka Doležala, jenž z blízka usměrnil míč do sítě na 3:0.

Příbramští poté předváděli v poli více než vyrovnanou hru. V 65. minutě dostal dobrý balon mezi stopery hostující Matoušek, Kubista si ale na stoperu tentokrát počínal výborně a šanci mu dobrý obranným zákrokem zmařil. Na opačné straně po delší době zaměstnal brankáře Kočího Jovović, s jeho skákavou střelou si strážce branky nadvakrát poradil. Hosté mohli snížit v 73. minutě, Vatajelu totiž přihrál přesně na kopačky soupeře, Keita šel sám na brankáře Hrubého, ten se dostal s míčem do velkého úhlu a skluzující Holeš stačil u tyče uchránit čisté konto!

Hostující gólman si posléze poradil se zakončením střídajícího Kratochvíla. Hosté měli štěstí i při malé domů na brankáře Kočího, u které napadal Vatajelu, Příbramští ale i tuto ošemetnou situaci přečkali bez úhony. Tři minuty před závěrem Keita neprostřelil v dobré příležitosti hradbu domácích blokujících těl.

Jablonec v letošní sezoně nastřílel Příbrami celkem devět gólů, po šestibrankové výhře u Litavky z podzimu vyhrál i jarní odvetu aniž by inkasoval a připisuje si do tabulky FORTUNA:LIGY další důležité tři body.