Václav Pilař
61’
70’
Mick Van Buren

Naši fotbalisté v posledním domácím utkání ukončili šestizápasovou neporazitelnost Českých Budějovic. Při výhře 2:1 se o naše góly postarali Schranz a Pilař, za hosty snižoval Van Buren.

Do posledního domácího zápasu roku 2020 postavil kouč Rada s dvěma útočníky Schranzem a Doležalem. Našemu celku scházel z Karviné zraněný středopolař Kubista. Jen na tribunu musel usednou kouč Rada, který pykal za čtyři vyfasované žluté karty.

Souboj týmů s dobrou formou a šňůrou neporazitelnosti se hrál za mlhavého počasí. V první šanci mířil hlavou mimo Doležal, na druhé straně Mršič prověřil Hanušovu připravenost. Ve 12. minutě přišel o míč na vlastní polovině Považanec, Brandner ale po přihrávce Mršiče netrefil odkrytou branku! O tři minuty později kontroval Jablonec podobnou mincí, z levé strany efektně pronikl do vápna soupeře Pilař, jeho pobídku směroval na branku Doležal, ale brankář Drobný ale stačil míč zachytil na brankové čáře! Ve 20. minutě už se skore na Střelnici měnilo, centr Holíka z pravé strany neudržel v rukavicích zkušený gólman Drobný a útočník Schranz měl jednoduchou úlohu, jak vstřelit svou šestou branku v sezoně do odkryté branky svého někdejšího zaměstnavatele – 1:0!

V 25. minutě zahrávali hosté z dobrých 22 metrů trestný kop Mršičem a míč těsně minul horní růžek jablonecké branky. Hostující Havelka poté vypálil z uctivé vzdálenosti a donutil Hanuše k tygřímu skoku k tyči. Po půlhodině hry předvedli Jablonečtí vtipně rozehrané autové vhazování, Podaný vysunul Pilaře podél brankové čáry, ten našel metr před odkrytou brankou osamoceného Považance, jenže jablonecký středopolař odmítl navýšit naše vedení a míč poslal mimo! Jihočeši v závěru první půle domácím zatápěli, ale víc než sérii rohových kopů si nevytvořili.

Po obrátce lapil křížnou střelu Pilaře brankář Drobrný, o chvíli později si míč z pravé na levou před hostující šestnáctkou přehodil Považanec, jenže následně branku o decimetry přestřelil. V 61. minutě Schranz odcentroval z levé strany, Ladra ve vápně patou přiťukl míč k Pilařovi, který ranou do horního růžku vstřelil druhou branku Jablonce!

Jablonec druhá branka uklidnila a nebyl daleko od navýšení skore, jenže Ladra nebyl v zakončení přesný. Českobudějovičtí se ale dál nevzdávali, dvacet minut před koncem Brandner ve vápně přiťukl Van Burenovi, jenž přesnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 2:1.

Radovi svěřenci však ve zbytku utkání nepouštěli hráče Dynama do zakončení. Až v samém závěru střelu Jánošíka ztlumil v rukavicích Hanuš. S vypršením řádné hrací doby se k odraženému míči dostal Brandner, míč naštěstí pro náš celek poslal vedle tyčky.

Jablonec tak ukončil jihočeskou neporazitelnost a sám svou sérii bez porážky prodloužil na šest zápasů bez porážky!