FORTUNA:LIGA, 10. kolo

Václav Pilař
84’
Ivan Schranz

Jablonec odehrál další mistrovský zápas po čtrnácti dnech, na půdu dobře hrajícího Zlína vyslal kouč Rada nachlup totožnou sestavu, která zvládla regionální derby v Liberci. Na zlínské Letné zahrozil jako první náš tým po osmi minutách hry, nejdříve po Holíkově centru hlavičkoval skvěle Zelený, ale Dostál na brankové čáře stačil míč vyrazit. Zelenobílá akce však pokračovala, do zakončení se vzápětí dostal úhlu ještě Pleštil, jenže domácí branku přestřelil!

Ve větrném podvečeru napřáhl dále ze střední vzdálenosti Robert Hrubý, ale scházela přesnost. Stejný atribut scházel i hlavičce Kubisty, stejně tak jako zakončení Kroba z přímého kopu nebo ráně Schranze. Jablonec dál dominoval a tlačil na domácí celek. Fastav poprvé vážněji zaměstnal našeho brankáře až po půlhodině hry, s dvěma pokusy Dramého do středu branky si ale Hanuš poradil. V 39. minutě předvedl náš tým další pohlednou akci, po krásném přechod do útoku předvedl úprk po pravé straně Pleštil, zpětnou přihrávkou našel na penaltě Hrubého, tomu ale zkazil gólovou radost skvělý brankář Dostál! V závěru první půle nejdříve Dramé zacentroval do jabloneckého vápna, kde těsně ve skluzu nedosáhl na jeho přihrávku Poznar. Právě domácí útočník Poznar byl o pár sekund později vyloučen, když jeho pád v pokutovém území ocenil rozhodčí Berka žlutou kartou, a protože byla již druhá v zápase musel předčasně do sprch.

Jablonec čekalo pětačtyřicet minut přesilové hry, v které musel dobývat zformovanou obranu „ševců“. Po Pilařově průniku byl míč sražen na roh, na opačné straně se domácí vehementně, ale marně dožadovali odpískání penalty po souboji Kroba s Fantišem v našem pokutovém území. Jablonečtí umožňovali domácím ohrožovat naší branku ze standardních situací, neboť kolem vápna přibývaly hloupé fauly.

Dopředu se našim barvám už tolik nevedlo, chabá hlavička Kubisty nemohla Dostála příliš vyděsit. Až v 71. minutě záložník Hrubý přihrál ze středu hřiště na levou stranu úplně volnému Pilařovi, ten si míč prvním dotekem dobře připravil k zakončení a prostřelil zlínského brankáře -1:0!

Čtvrt hodiny před koncem zápasu mohl Jablonec přidat druhý gól, střídající Ladra se po autovém vhazování skvěle uvolnil do vápna, předkládal míč do zakončení číhajícímu osamocenému Kubistovi, jenže před ním dráhu míče trochu změnil domácí stoper Procházka. Druhou branku měl na noze také Robert Hrubý, ten předskočil Fantiše, jenže mířil jen do středu branky, kde byl připravený Dostál.

Sedm minut před koncem Robert Hrubý založil rychlý brejk, když rozeběhl přihrávkou Schranze, toho v pokutovém území fauloval Conde a rozhodčí nařídil pokutový kop! K němu se postavil sám faulovaný Schranz a střelou pod břevno dal druhou jabloneckou branku!

Zelenobílí si poté už udržovali dvoubrankový náskok a utkání dovedli do vítězného konce. Zlínu tak překazili serii tří výher, náš tým navíc potvrdil, že se mu na hřišti Fastavu daří, neprohrál tu u ž po deváté v řadě!

FC Zlín

B 17 Dostál