71’
86’
89’
Jan Shejbal

Teplická serie sedmi zápasů bez porážky skončila na jablonecké Střelnici. Radův tým vyprovodil v páteční ligové předehrávce svého soka čtyřmi góly, střelecky se činili stoper Břečka a útočník Doležal, kteří se trefili dvakrát.

V páteční předehrávce dalšího ligového kola postrádal domácí kouč Petr Rada distancovaného kapitána Tomáše Hübschmana. Jeho místo v základní sestavě zaujal zkušený Pilík a jako kapitán přivedl na hřiště jablonecký tým proti Teplicím útočník Doležal.

Samotný duel v prvních patnácti minutách příliš vzruchu nenabídl. Až po čtvrthodině hry kopal trestný kop Pilík, vybíhající Grigar míč neměl, ten se dostal až na zadní tyč k osamocenému Břečkovi, který levačkou poslal míč do opuštěné branky na 1:0. Jablonec vedl po první střele na branku a po druhé střele se radoval hned z dvoubrankového náskoku. O deset minut později centroval totiž do teplického vápna z pravé strany Jovović, míč doputoval až k útočníkovi Doležalovi, který s pomocí břevna zvýšil na 2:0.

Domácí dvě branky povzbudily a rázem bylo rušno především před teplickým brankářem. Po centru Pilíka rozezvonil břevno soupeře Kratochvíl, míč se k němu následně vrátil, ale to už ho jablonecký středopolař poslal mimo prostor Grigarových tyčí. Pak ve středu hřiště vybojoval míč Doležal, skvěle rozběhl Jovoviće, jenže ten se sám vytlačil z ideálního střeleckého úhlu. Ve 36. minutě zacentroval prudce do teplického vápna Krob a Holík míč skvěle trkl hlavou k tyčce, brankář Grigar ale předvedl skvělý postřeh a míč stačil vyrazit! Strážce hostující svatyně se musel ohánět i v samotném závěru první půle. Ve 38. minutě přihrával ve vápně Doležal k Holíkovi, ten mohl uklidit míč do prázdné branky, ale zabránil mu v tom hostující Mareš. Diváci se dožadovali penalty a rozhodčí Julínek jim dal po chvíli za pravdu po shlédnutí videa. Jenže Pilík pokutový kop nekopl vůbec dobře a nechal vyniknout Grygara! Hosté se poprvé vážněji prezentovali těsně před odchodem do kabin, Moulis ale v dobré příležitosti překopl. Tečku za prvním poločasem udělal Kratochvíl, ten ale z úhlu na Grigara nevyzrál.

Pět minut po změně stran zakombinovali Pilík s Holíkem, posledně jmenovaný rozvlnil jen boční síť teplické branky. V další velké šanci vysunul Jovović Sýkoru za teplickou obranu, jenže ten opět neuspěl proti skvěle vybíhajícímu Grigorovi. Také hráči Teplic předvedli v druhé půli několik brejkových akcí, například střídající Žitný protáhl svým projektilem Hrubého, vyražený míč pak před dotírajícím Řezníčkem stačili uklidit do bezpečí v poslední moment jablonečtí beci. V 64. minutě byli blízko navýšení skore domácí, Kratochvíl výborně viděl odkrytou levou stranu hřiště, kam zabíhal exteplický Krob, jenže ten trefil střelou dobře vybíhajícího Grigara! Na opačné straně hřiště vyslal skrz malé pokutové území Jablonce prudkou přízemní pobídku střídající Petr Mareš, své spoluhráče však nenašel a Střelnicí to jen zahučelo. V 70. minutě poskákal neposedný míč z kopačky Moulise na břevně Hrubého branky. Ale pak předvedl fotbalovou parádu záložník Považanec, s míčem se otočil u středu hřiště a dopelášil s ním až před branku, jeho střela ale byla ztečována na roh. Ten rozehrál Sýkora na hlavu Břečky, který míč trefil přesně k vzdálenější tyči a svou druhou brankou v zápase zvýšil už na 3:0!

Jablonečtí se až do závěrečného hvizdu fotbalem bavili. K vidění byly pěkné a svižné kombinace při kterých scházelo jen více štěstí v zakončení. V 85. minutě však propukla na Střelnici čtvrtá gólová radost, po dlouhém výkopu Hrubého špatně hlavičkoval Čmovs, k míči se dostal Doležal, který povedenou skákavou střelou k tyči vstřelil čtvrtý gól Jablonce! V samém závěru se branky dočkali i hosté, po trestném kopu Petra Mareše předskočil ve vápně Holíka Shejbal a upravil na závěrečných 4:1.