ne | 2.5.2021 | 15:00 hod.
FORTUNA:LIGA
FK Jablonec
SK Sigma Olomouc

Radek Látal (13)

Statistiky zápasu

Držení míče

Útoky

Střely / Na branku

381/77%

Přihrávky / Úspěšnost

417/76%

Vyhrané souboje

Fauly

JAB Soupiska

Krob

Náhradníci

Smejkal
Z

Velký obrat navíc v oslabení bez vyloučeného Kratochvíla předvedli jablonečtí fotbalisté v domácím utkání se Sigmou Olomouc, s kterou navíc prohrávali od 13. minuty po gólu Látala.

Trenér Rada zůstal věrný přísloví, že vítězná sestava se nemění a tak proti Olomouci vyběhli jablonečtí fotbalisté ve stejném složení jako v Českých Budějovicích. Trávník na Střelnici byl po vydatných deštích dost nasáklý a dalo se očekávat, že s přibývajícími minutami se bude jeho stav zhoršovat.

Po dlouhých více jak sedmi měsících mohli na tribuny první permanentkáři. Naši fanoušci i fotbalisté byli hladoví po třech bodech a tomu také odpovídal začátek zápasu. Po Krobově centru ze standardní situace hlavičkoval Doležal dva metry mimo tyčku. Pak si to nasměroval středem hřiště hbitý Pleštil a jeho pěkné zakončení k tyči Mandous stačil vyrazit na roh! Šikovný balon od Jovoviće dostal za obranu Schranz, ale ve vyložené šanci přestřelil olomoucké břevno! Jovović vzápětí vysunul do slibné šance i Doležala, jeho střelu stačil Mandous levou nohou vykopnout a dorážející Schranz pálil pánubohu do oken. Ve 13. minutě se hosté poprvé dostali do zakončení a k překvapení všech dokázali skórovat, přízemní míč poslal na malé vápno Daněk, Nešpor trefil přední tyč a odražený míč pak procpal skrz bránícího Jovoviće do naší svatyně Látal – 0:1.

Jablonec inkasovaná branka znejistěla a hosty naopak nakopla. Po půlhodině hry přišla ale další velká komplikace pro naše barvy, po faulu na Halu na půlce hřiště viděl druhou žlutou kartu a tudíž červenou záložník Kratochvíl. Náš tým se musel pokusit v deseti otáčet zápas, k dalekonosnému pokusu se odhodlal Jovović, ale přesný nebyl. Tři minut před poločasovou pauzou se kličkami snažil ve vápně zbavit Jovovič Vepřeka a Housky, a po faulu druhého jmenovaného na černohorského reprezentanta se kopala penalta. Ivan Schranz pak polovysokou střelou k tyči nedal Mandousovi šanci a srovnal na poločasových 1:1!

Náš tým se i v oslabení jednoho hráče tlačil dopředu. V začátku druhé půle přibývaly standardní situace kolem vápna Sigmy, ale větší šance se z nich neurodily. V 60. minutě se snesl nenápadný centr Štěpánka na spojnici olomoucké branky, mezi tyčemi neskončila ani prudká hlavička Doležala. Nebylo znát, že Jablonec hraje v poli o jednoho méně. V 65. minutě táhl brejk po pravé straně Pleštil a po jeho prudké přihrávku do vápna Schanz z malého vápna málem protrhl síť – 2:1!

Na tribunách ještě ani neutichla gólová radost a Jablonečtí po dobrém napadání Pleštila donutili k chybě při rozehrávce brankáře Mandouse, jeho rozehrávku zachytil útočník Doležal a z dálky obstřelil olomouckého strážce branky a zvýšil na 3:1!

Další solidní přečíslení nevyřešil nejlépe Považanec, kterému se nabízel zcela volný střídající Pilař, míč na něj ale nedokázal skrz bránící hráče procpat. Tleskalo se krásné kombinační akci po ťukesu Považanec – Krob, ve vápně nabil Doležal Jovovićovi, který ale nebyl přesný. Slalom si z hostující obrany udělal středopolař Považanec, ale také jemu nebyla gólová radost dopřána.

Jablonec i v deseti dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející zápas a připisuje si další tři důležité body do tabulky.

OLO Soupiska
Mandous

Hála

Látal

Poulolo

Štěrba

Vepřek

Breite

Daněk

Houska

Nešpor

Náhradníci
Trefil

Sladký

Hapal

Slaměna

Šíp

Chytil

Zifčák

Fotografie ze zápasu

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.