Ostrava - Vítkovice FORTUNA:LIGA, 22. kolo

Nemanja Kuzmanovič
12’
6’
Vojtěch Kubista

Souboj tabulkových sousedů na třetí a čtvrté příčce přinesl v rámci pondělní televizní dohrávky dvě branky ze samého úvodu zápasu. Jablonec si z Ostravy odváží bod po remíze 1:1.

Kouč Rada vyslal na ostravský stadion ve Vítkovicích sestavu s jedinou změnou oproti vydařené jarní premiéře s Příbramí. Zraněného Jovoviće nahradil na pravém kraji zálohy Pilík. Domácí lodivod přeskupil sestavu na více postech, neboť mohl po trestu využít služeb Stronatiho, Fleišmana, Jánoše i Jiráska.

Jablonci vyšla hned první kloudná akce zápasu, v 6. minutě Pilík uvolnil do prostoru na pravé straně Holíka, jeho přízemní centr do vápna se dostal ke Kubistovi, který se jako jediný dokázal přesně zorientovat a přízemní střelou poslal Jablonec do brzkého vedení. Jenže i Baník využil svou první gólovku, o šest minut později zacentroval do jabloneckého vápna Fillo a Kuzmanovič prodloužil hlavou míč přesně k tyči bezmocného Hrubého na 1:1. Ostravští pak museli nuceně střídat kreativního středopolaře Hrubého, kterého nahradil na place Jirásek. Před půlhodinou hry zahrávali domácí přímý kop Fleišmanem, po něm pálil prudce Pokorný, naštěstí ale hradbu těl ve vápně nepropálil. Hned vzápětí chyboval stoper Jugas, když pouštěl na gólmana vysoký míč, ale nevšiml si za zády číhajícího Šašinky, který si převzal míč a pálil prudce pod břevno, Hrubý v jablonecké brance ale famózním zákrokem vytěsnil míč na roh! Náš brankář si mohl oddechnout také při prudké střele Filla, která skončila těsně vedle branky. Tlak Baníku narůstal, Hrubý se zapotil i po trestném kopu Potočného, který kroutil míč šikovně přes zeď. Jablonecký brankář zpacifikoval ve svých rukavicích i pohotovou střelu Azeveda a to už odhodil bundu v chladném počasí i impulsivní kouč Rada. Pět minut před poločasovou pauzou nevyšlo po Jiráskově centru ekvilibristické zakončení Azevedovi. Jablonečtí toho až na úvodní branku příliš v ofenzívě nepředvedli a na poločasovou pauzu se odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé půle došlo k nepříjemné srážce Filla se Sýkorou, oba otřesení borci pokračovali ve hře. Našim hráčům se nedařilo ani v začátku druhé půle více přidržet balon, Baník se tak opět dostával do tlaku a ošemetných situací před Hrubého brankou přibývalo. Nehrálo se v rukavičkách, další tvrdý zákrok musel zkousnout uprostřed hřiště hbitý Sýkora, na kterého si znovu počíhal Fillo. Jablonec se zkoušel dostat na dostřel domácí svatyně alespoň po brejkových situací, ale po jedné z nich byla Sýkorovi branka malá. To na opačné straně hřiště bylo pořádně horko, když na Potočného pobídku těsně ve skluzu nedosáhl Azevedo a necelých deset tisícovek diváků jen zklamaně vydechlo. Ochozy ještě více rozproudila 71. minuta, když Jiráskův centr hlavičkoval skvěle Šašinka, jenže skvostný zákrok na brankové čáře předvedl gólman Hrubý, který si vzápětí poradil i s Šašinkovou dorážkou u tyče! Jablonec v poslední dvacetiminutovce zahrával několik rohových kopů a čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout. Po centru Kroba hlavičkoval na bránu stoper Jugas, míč mířící do branky však fantastickým zákrokem na brankové čáře dokázal vytěsnit gólman Laštůvka! V nastaveném čase rozhodčí Pechanec po druhé žluté kartě přísně vyloučil obránce Kroba, Jablonec ale přečkal i následnou standardní situaci a zápas skončil remízou 1:1.