Lukáš Masopust
41’
Tomáš Holeš
59’

Souboj dvou nejlepších týmů jara vyzněl jednoznačně ve prospěch našeho Jablonce. Radův tým si ze zasněžené Jihlavy odváží suverénní vítězství 4:0!

Trenér Rada zůstal i na Vysočině věrný totožné základní sestavě z minulého vítězného utkání. Tentokrát už měl ale k dispozici na lávce připravené krom jiných i Považance a Hanouska. To domácí lodivod postrádal i na lavičce Vaculíka a Zoubeleho.

Zápas dvou týmů jara doprovázelo slabé sněžení, ale trávník jihlavského stadionu byl v uvodu dobře připravený. Od prvních minut se hrál svižný duel, Jihlava měla velkou šanci hned v úvodní minutě, to se centrovaný balon dostal k Dvořákovi, který z ostrého úhlu před Hrubým těsně minul pravou jabloneckou tyč. Vzápětí se do zakončení dostával Masopust, ale do vápna neprokličkoval, v další šanci se už skvěle uvolnil ve vápně a střelou na přední tyč vyzkoušel pozornost Rakovana, který s problémy vyrážel na roh. V 9. minutě centroval do vápna z naší levé strany Jovović, jemně tečovaný balon se snesl přesně k nohám útočníka Doležala a ten střelou k tyči poslal Jablonec do vedení – 0:1!

Stačilo dalších pět minut, tentokrát na naší levé straně zacvičil s Holíkem Jovović, pak předložil míč Masopustovi, který ho poslal k druhé tyči na 0:2. Náš střelec se ze své branky příliš neradoval, a dal tak jasně najevo, který klub ho pro nejvyšší soutěž vychoval.

Domácí Fulnek se následně svou rychlostí protáhl u autové čáry kolem Zeleného, následný centr hlavičkoval Dvořák k tyči, kam stihl včas skočit brankář Hrubý. Aby šoků nebylo pro jihlavských málo, musel navíc po pětadvaceti minutách hry střídat pro zranění domácí ostrostřelec Ikaunieks. Nad Vysočinou se po půlhodině doslova roztrhl pytel se sněžením a rozhodčí na bílou plochu nasadil oranžový balon. Navíc byl do poločasu duel jednou ještě přerušen, aby mohly být očištěny čáry vymezující prostor hřiště.

V další příležitosti Chramosta netrefil míč ideálně z voleje po našem rohovém kopu. Pět minut před poločasem šel navíc míč z naší levé strany od Chramosty přes Doležala, ten míč prostrčil napravo přes obránce Nového až na nabíhajícího Holeše, který svým prvním golem za Jablonec zvýšil už na 0:3!

Po změně stran střílel z dálky Trávník, ale jeho pokusu scházelo více razance. V 54. minutě byl náš tým blízko čtvrté brance, Jovović dostal zpětnou přihrávku od Doležala, pak si skvostně hodil míč do vápna mezi dva hráče Jihlavy, oběhl je ale střelu poslal k naší smůle vedle branky. Jablonecké to ale mrzet nemuselo, v 58. minutě Jovović z levé strany sklepl Chramostovi, ten přiťukl ve vápně k Masopustovi, který sám před brankářem přidal svou druhou a celkově čtvrtou jabloneckou branku!

Na zadní tyči se o pět minut později zjevil volný Chramosta, šikovně zasekl a zbavil se obránců, ale střelu mu stačili zblokovat další dobíhající obránci Vysočiny. Jablonec se na těžkém terénu lépe pohyboval, byl více na míči a další nebezpečné akce před domácí brankou volaly po gólech. Vedle pálil za hranicí vápna Doležal, hodně kombinace ale žádné zakončení nepřišlo po průniku Jovoviće. Nepískal se ani zákrok uvnitř pokutového území na Chramostu, brankář Rakovan boxoval i štiplavý pokus Holeše. Na opačné straně alespoň trochu zahřál promrzlého brankáře Hrubého dělovkou Dvořák.

Jablonec si také z Vysočiny veze přesvědčivé vítězství 4:0 a pod trenérem Petrem Radou zůstává i po souboji jarních suverénů bez ztráty kytičky!