48’
73’
61’
Robert Jukl

Střelnice doznala opět svého jména. V páteční televizní předehrávce jsme porazili Teplice 4:1, hattrickem další důležitou výhru režíroval útočník Doležal.

S Teplicemi udělal trenér Rada jedinou změnu v zahajovací sestavě, minule vyloučeného Kratochvíla nahradil ve středu pole kapitán Hübschman.

Domácí začali plnit roli favorita už po třech minutách hry, Pleštil přizvedl trestný kop Kroba na zadní tyč, kde nezadržitelně otevřel skore svým desátým gólem v sezoně útočník Doležal – 1:0.

Jenže pak bylo dusno spíše v jabloneckém vápně. Ve 13. minutě Černého střelu vykopl pravou nohou skvěle brankář Hanuše, teplická akce pokračovala, po zpětné přihrávce Moulise Vukadinović pálil do břevna a míč se naštěstí pro naše barvy odrazil před brankovou čáru! Další jablonecké problémy přicházely spolu s kroupami, které zasypaly náš trávník. Sval totiž zatáhl našeho nejlepšího střelce Schranze, kterého musel narychlo vystřídat Robert Hrubý. Pak se nad jabloneckým stadionem opět rozjasnilo, domácí obrana ale dál nepůsobila vůbec jistým dojmem, do úzkých jí dostávalo vysoké napadání hostujícího celku. Dvě velmi dobré akce Teplic zastavil praporek signalizující ofsajd. Ve 37. minutě propadl míč z hostujících kopaček skrz celým jabloneckým vápnem až k Černému, jehož zakončení z blízka stačil srazit na roh obránce Štěpánek.

Až v závěru první půle předvedli Jablonečtí dobrý brejk zásluhou Považance, ten našel v šestnáctce centrem osamoceného Jovoviće, který usměrnil prudkou hlavičku metr vedle teplické tyčky! Pět minut před koncem první půle ale Jablonec rozebral obranu zásluhou kombinace Jovoviće s Doležalem a druhý jmenovaný zvýšil svou druhou brankou v zápase na 2:0 prakticky do prázdné branky!

Tři minuty po změně stran hosté odvrátili míč po jablonecké standardní situaci do rohu vápna k volnému Kubistovi, který se nádherně opřel z voleje do balonu a jeho rána skončila i s pomocí tyče přesně u vzdálenější tyče – 3:0! V 60. minutě se Moulis uvolnil na levé straně hřiště a poslal na přední tyč centrovaný balon, kde Vondrášek přehlavičkoval Kubistu a vyřadil tím ze hry i vybíhajícího brankáře Hanuše číhající Jukl hlavou snížil do prázdné branky na 3:1. Teplice tím prolomily střelecké trápení a jejich fotbalisté skorovali po dlouhých 370 minutách.

Radův tým si ale chvíli na to vypracoval další zakončení. Technickým obstřelem zkoušel překvapit Grigara Jovović, neuspěl stejně jako Doležal, jehož ránu teplický brankář vyboxoval. V 73. minutě chyboval teplický obránce Mareček, míče se zmocnil útočník Doležal a svůj nájezd na brankáře z úhlu chladnokrevně obstřelem zakončil a zkompletoval hattick, kterým zvýšil na 4:1! Doležal se dnešními třemi góly dotáhl hned za nejlepší střelce soutěže, za kterými se svými dvanácti brankami zaostává jen o jednu trefu.

Čtvrt hodiny před koncem se Doležal hnal za další brankou, ve vápně zasekl a připravil vyloženou šanci pro nabíhajícího Považance, kterého ale vychytal skvělým zákrokem Grigar!

A to ještě Pilař lépe nevyužil solidní přečíslení. Jablonec páteční výhrou 4:1 v předehrávce prodloužil sérii bez porážky na jedenáct zápasů a dál drží druhou příčku v tabulce.