Antonín Křapka
28’
87’
Martin Doležal

Jablonecká převaha stačila v zápase v Mladé Boleslavi jen na konečnou remízu 1:1. Na vedoucí gól domácího Křapky odpověděl po změně stran vyrovnávající brankou střídající Martin Doležal.

Pro utkání v Mladé Boleslavi udělal kouč jednu změnu, místo útočníka Doležala zahustil střed hřiště Považancem, domácí se museli vypořádat s dvojicí vykartovaných hráčů Mebrahta a Komlichenka.

Sympatické bylo přátelské obětí obou, dnes už trenérů Webera a Rady, kteří se znají ze společného působení právě z Jablonce před sobotním kláním. Na úvodní šanci se čekalo v Mladé Boleslavi do 10. minuty, to Chramosta u autové čáry vybojoval balon, ve vápně našel nabíhajícího Trávníka, jenže k naší smůle střelu mu stačil Chaluš zblokovat na roh. Do další šance se prokousával opět Chramosta, ale ve vápně padal až příliš ochotně. Za vápnem napřáhl bez přípravy také Masopust, míči dal ale velkou faleš a ten se mezi tyče nevešel. Jablonecký brankář Hrubý musel poprvé zasahovat ve 27. minutě, když přímý kop Mareše hlavičkoval pod břevno Magera, strážce naší svatyně ale stačil míč výborným zákrokem vyrazit na roh. Z něj ale bohužel domácí udeřili, přetáhnutý roh vrátil Šušnjar před branku, kde se nejlépe zorientoval Křapka a poslal domácí tým do vedení 1:0.

Inkasovaná branka naštvala Vojtu Kubistu a tak vyslal na soupeřovu branku peprný pokus z dobrých třiceti metrů, jenže branku neohrozil. Po akci Kubisty zakončoval tentokrát Zelený, odražený míč se před vápnem dostal k Trávníkovi, jabloneckému středopolařovi ale opět ve vyložené šanci zabránil ve skorování jeden z domácích obránců. Nezahřmělo ani po Trávníkově centru, když Pernica hlavou vracel míč před domácí branku, tam jej ale netrefili postupně Chramosta ani Zelený. Jablonec byl v první půli aktivnější, své šance ale neproměnil a do kabin odcházel za nepříznivého stavu.

Po změně stran mohl srovnat ze své oblíbené standardní situace po rohovém kopu Lischka, ale hlavou poslal míč mimo vzdálenější tyč. Jablonecký tlak sílil, trenér Rada poslal na hřiště dalšího útočníka Doležala, jenže šance né a né přijít. Náš tlak byl bezzubý, náznak vznikl teprve po prudkém centru Kubisty, na který nedosáhl ve skluzu Chramosta. Podle představ se nedařilo ani Jovovićovi, ten z rohu vápna poslal míč mimo. Následný Holešův centr hlavou namířil v dobré pozici Doležal těsně mimo. Domácí se poprvé k zakončení v druhém dějství dostali až v 78. minutě, pokus Valenty nebyl ale pro Hrubého branku vůbec nebezpečný. Šest minut před koncem přišla naše další vyložená příležitost, centr Kubisty prodloužil Holeš na Chramostu, ten ale tři metry před brankou odmítl vyrovnání! Jablonečtí se přesto dočkali, za svou převahu byli nakonec odměněni tři minuty před koncem po rohovém kopu Trávníka, to zamířil hlavou přesně k tyči střídající Doležal na 1:1! V samém závěru viděl během dvou minut dvě žluté karty Trávník a musel předčasně pod sprchy.

Více už zápas nenabídl a Jablonec tak přerušil sérii vítězství dnešní remízou na hřišti Mladé Boleslavi.