Střelnice Synot liga, 30. kolo

0
0

1.FK Příbram

V posledním kole letošního ročníku se diváci branky na Střelnici nedočkali. Příbram se s Jabloncem rozešla smírně 0:0, brankář Michal Špit zároveň ukončil svou hráčskou kariéru jubilejním 300. ligovým zápasem.

Zápas začali lépe hosté, bojující o ligovou příslušnost. Pilík pálil za vápnem a Bednář v další akci Středočechů hlavičkoval mimo jabloneckou branku. Jablonec se poprvé ke kloudné střele dostal až po půlhodině hry, pozornost Hrušky vyzkoušel Trávník. Hned z protiútoku se ocitl v šanci Bednář, naši obránci ale dokázali jeho šanci srazit na roh. Stejný příbramský útočník se probil i do další solidní příležitosti, jenže tentokrát míč poslal mimo vzdálenější tyč. Domácím se nedařilo především na levé straně, kde byl už po čtyřiceti minutách hry střídán Hanousek. Až v závěru první půle se dostali do šancí také domácí, dvakrát ale zklamal v zakončení Wágner. Paradoxně největší šanci si jablonečtí vytvořili po hlavičce hostujícího kapitána Zápotočného, který hlavičkoval střílený centr těsně mimo vlastní branku! Jablonečtí se poté čertili na rozhodčího Jílka, který neodpískal postrčení rukou na Mingazova, píšťalka ale zůstala němá.

Po změně stran se zastřelovali Greguš s Pospíšilem, ani jednou ale Hruška nemusel zasahovat. Jablonec se nemohl probít přes příbramskou obranu, hra byla hodně kouskovaná a nervózní. Čtvrt hodiny před koncem všem na stadionu zatrnulo, když si malou domů zkomplikoval před dotírajícím Bednářem Hrubý, svou chybu ale včas napravil. Jablonec po rohovém kopu zahrozil hlavičkou Wágnera mířící mimo prostor tyčí. Jablonec přišpendlil soupeře na vlastní polovinu, gól ale nepřišel ani po efektním průniku Masopusta.

Pět minut před koncem se vytouženého 300. startu v ligové kariéře dočkal brankář Michal Špit, který za potlesku tribun definitivně ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Gólu se ale diváci na Střelnici nedočkali a zápas skončil 0:0. Příbram si tak zajistila ligovou příslušnost i pro příští ročník. Jablonec obsadil se ziskem 41 bodů sedmou příčku SYNOT ligy.