Tomáš Čvančara
76’
45’
Václav Jurečka

V pozměněné základní sestavě Jablonečtí doma v ligovém utkání 5. kola FORTUNA:LIGY se Slováckem opět ztratili. Hosté na Střelnici vedli Jurečkovým gólem do kabin, za domácí srovnával z penalty v druhé půli Čvančara.

Po vydařeném čtvrtečním pohárovém zápase dal kouč příležitost v domácím ligovém utkání proti Slovácku dalším hráčům a rozložit tak síly před odvetou Evropské konferenční ligy UEFA. Ze základní sestavy proti Žilině zůstala jen čtveřice Hanuš, Houska, Zelený a Kubista. Divákům se tak představili Surzyn, Martinec, Smejkal, Štěpánek či Čvančara.

Do první střelecké příležitosti se dostal po přihrávce od Martince Smejkal, jenže v zakončení nebyl příliš přesný. Hosté nevyužili tutovou šanci v 10. minutě, Petržela se kličkou na penaltě zbavil Surzyna, ale gólovou střelu mu z brankové čáry vykopl Malinský! Jablonec odpověděl podobným způsobem, Martinec před vápnem připravil míč Houskovi, jeho rána skončila na tyči a dorážku nasměroval útočník Čvančara do sítě. Jenže gólová radost domácích příznivců netrvala dlouho, VAR branku po kontrole odvolal kvůli ofsajdu! Hodně neplechy nadělal Jablonci i nepříjemný centr Holzera, před zakončujícím Sadílkem ale dobře zasáhl Zelený. Ve 23. minutě Střelnice tleskala ráně Smejkala do Nguyenova břevna!

Jablonec dál hrozil z levé strany, nejdříve Malinského průnik a zpětnou přihrávku přečetl Nguyen, vzápětí centr stejného hráče nasměroval Čvančara hlavou vedle hostující tyčky. V poslední čtvrthodině první půle nechyběly na pažitu vášně i díky několika nepřesným výrokům rozhodčího. Do dalšího zakončení se dvakrát probil Jurečka, v obou případech ale dobře zasáhl náš brankář Hanuš. Těsně před odchodem do kabin ale poslal Holzer do našeho vápna z pravé strany dobrý centr a Jurečka lízl balon přesně ke vzdálenější tyči – 0:1.

Po poločase propadl dlouhý aut skrz pokutové území až k Holzerovi, ten ale napálil míč vedle naší šibenice. Hosté vědomi si vedení příliš nepospíchali a kouskovali hru co to šlo. I proto se domácí nemohli dostat do tlaku, který by vedl k ohrožení branky Slovácka. Po šedesáti minutách hry poslal trenér Rada na hřiště Považance, Kroba a Doležala. Z ničeho nic mohli hosté udeřit znovu v 67. minutě propadl centrovaný míč k Reinberkovi, Hanuš ale zblízka dokázal jeho střelu vyrazit.

V 74. minutě vrátil Krobův přetažený centr do vápna soupeře Pleštil a po faulu na střídajícího Doležala nařídil rozhodčí Petřík penaltu. Z ní poslal Čvančara brankáře Nguyena k opačné tyči a vyrovnal na 1:1!

Jablonec si sice poté menší územní převahu vytvořil, ale větší šanci už ne. Slovácký Havlík ještě v závěru pěknou střelou k tyči prověřil Hanuše. Slovácko udrželo svůj standart a také v tomto zápase vidělo červenou kartu, za nevybíravý zákrok na Hübschmana byl vyloučen Divíšek. Zápas nakonec skončil dělbou bodů po remíze 1:1.