Jan Kuchta
38’
Jakub Martinec
58’

Jablonecká série bez porážky skončila na půdě úřadujícího mistra. Souboj prvního s druhým měl jasného vítěze, vedoucí tým soutěže deklasoval Jablonec jasným výsledkem 3:0.

V souboji dvou vedoucích týmů soutěže byl trenér Rada nucen udělat několik změn. Ty se dotkly hlavně obrany, tam se vrátil uzdravený Holík, po dohodě klubů nemohl nastoupit Zelený a kvůli svalovým problémům scházel Štěpánek. Na stopera se tak zatáhl zkušený kapitán Hübschman. Po zranění se v sestavě na pravé straně objevil i útočník Schranz, který nahradil nemocného Pilaře.

Do šlágru kola vyběhly oba týmy v tričkách na podporu zraněného obránce Hovorky, pak už však šly vzájemné sympatie stranou. První zahrozili domácí, Bau u rohového praporku vyzrál na Kroba, po jeho přihrávce ale osamocený Sima netrefil v dobré pozici prostor mezi tyčemi. První ohrožení branky tak zaznamenali naši hráči, Kratochvílovo zakončení ale příliš starostí domácímu strážci branky nenadělalo. Po deseti minutách hry Kratochvíl vybojoval míč ve středu hřiště a rozeběhl Schranze, ten ale prováhal nejlepší moment k zakončení. V Edenu se bylo nač dívat, v další akci zakončoval skákavou střelou Olayinka, ale na Hanuše v jablonecké brance si nepřišel. Po čtvrthodině hry mířil po rohovém kopu z pohotové otočky těsně vedle Kuchta. V 19. minutě se Olayinka efektně zbavil dvojice našich hráčů a pak vyslal do sóla Simu, ten se efektním blafákem zbavil Hanuše a zakončil do prázdné branky – 1:0.

Jen o tři minuty později mohlo být srovnáno, jenže po rohovém kopu Kroba Doležal hlavou roztřásl břevno! Brzy poté mohl být domácí kapitán Bořil rád, že neviděl z rukou rozhodčího červenou kartu z úder loktem do obličeje Jovoviće. Pak zkoušel vystrašit dalekonosným lobem z půlky hřiště domácího brankáře Koláře Kratochvíl, přesný ale nebyl. Sešívaní pak několika rychlými přihrávkami vykombinovali jablonecké hráče, Olayinku však vychytal brankář Hanuš. Ve 38. minutě Považanec na půlce nesmyslně přihrával v tísni na střed hřiště, tam se míče zmocnil Olayinka, za obranu vysunul Stnanciua, ten v přečíslení přihrál osamocenému Kuchtovi, který neměl problém zvýšit do odkryté branky na 2:0.

O poločase kouč Rada vystřídal Roberta Hrubého a na plac poslal Pleštila. A krušno bylo znovu před naší svatyní, Stanciu z trestného kopu pálil přímo na branku a míč zastavila spojnice břevna a tyče! V 58. minutě si narazil v našem pokutovém území Holeš, jeho následnou přihrávku na spoluhráče si bohužel tečí srazil přesně k vlastní tyči stoper Martinec a domácí se radovali z vedení 3:0.

Pražané dál v utkání dominovali a vytvářeli si šance. Provodovu střelu vyrazil Hanuš jen před sebe, dorážející Sima pálil jen do jabloneckého brankáře. Následný rohový kop Holeš zatloukl prudkou hlavičkou nad břevno. V 74. minutě utíkal sám na našeho brankáře Kuchta, v rozhodující moment si ale míč příliš předkopl a Hanuš stačil hrozící nebezpečí zažehnat. Vršovičtí dohrávali utkání v pohodě, za tříbrankového vedení prostřídali za čerstvé hráče a dál hrozili. Na jabloneckou branku se valil útok za útokem. Deset minut před koncem domácí po dalším ťukesu nedokázali Bořilem překonat skvělého Hanuše, po něm selhal v zakončení i Musa.

Jablonec měl první zakončení v druhém dějství až v 83. minutě, střídající Kubista ale z úhlu Koláře nepropálil. V nastaveném čase po akci střídajících bylo alespoň snížení blízko, Podaného centr hlsvičkoval skvěle pod břevno Pleštil, ale proti byl gólman Kolář, který famózním zákrokem vytěsnil míč na roh.

Slavia porazila Jablonec jasně 3:0 a v ligové tabulce odskakuje na dvanáctibodový rozdíl. Po vzájemném zápase tak pokračuje série vedoucího týmu soutěže, který neprohrál už 29 zápasů v řadě, naopak náš Jablonec okusil hořkost porážky po deseti zápasech.