FORTUNA:LIGA, 25. kolo

Bohemians Praha 1905

0
0

Bezbrankovou remízou skončila páteční televizní předehrávka. V soubojovém zápase chudém na brakové příležitosti remizoval Jablonec ve vršovickém Ďolíčku 0:0.

Ke stále zraněnému Martincovi přibyl na jabloneckou marodku po reprezentačním srazu ještě pravý obránce Holík. V základní sestavě ho nahradil Haitl, v zahajovací sestavě se objevil také záložník Pilař, autor hattricku z pohárového utkání MOL Cupu.

U Botiče jako první zakončoval Jablonec, po Jovovićově centru v pádu na zadní tyči přestřelil Pilař. Na opačné straně těsně nedosáhl hlavou na dobrý centr Puškáč. V 15. minutě Hronek kolmicí mezi stopery vysunul Necida, ten stihl od brankové čáry dostat míč ještě na malé vápno, odkud Puškáč poslal balon do sítě. Domácím ale posléze hlavní rozhodčí branku odvolal po zásahu VAR, který u brankové situace odhalil předchozí Puškáčův faul na Haitla.

Pak si domácí Köstl spletl fotbal s boxem, v souboji totiž udeřil rukou do obličeje útočníka Schranze, slovenský reprezentant musel být s krvavým šrámem pod okem ošetřován, hráč Bohemians však vyvázl bez jakéhokoliv karetního trestu. Po půlhodině hry nevyřešil dobře solidní možnost přečíslení Jovović, ačkoliv mu dobře nabíhal do volného prostoru Pilař, Jovović se rozhodl sám zakončit, ale brankáře Le Gianga nepřekonal. V Ďolíčku se nehrál zrovna líbivý fotbal, na další zakončení se čekalo až do samého závěru poločasu, to domácí útočník Necid pálil z hranice vápna a zaměstnal brankáře Hanuše. V nastavení první půle vystřelil Kratochvíl, šajtlí ale míč netrefil vůbec dobře.

I po obrátce pokračoval hodně soubojový fotbal plný nepřesností a drobných faulů. Jablonec s přibývajícími minutami přece jen získával mírně navrch, ale vytvořit si nadějnou situaci na zakončení se zdál být nadlidský úkol. V 62. minutě sklepl Doležal zády k brance míč pro Jovoviće, jenže tomu byla z hranice vápna branka „klokanů“ malá. Čtvrt hodiny před koncem přetlačil ve středu hřiště Pilaře Jindříšek, celou akci Pražanů zakončil nepřesnou křížnou střelou Květ. Trenér Rada poslal na hřiště rychlonohého Pleštila, který dělal na pravé straně domácím velké problémy. Deset minut před koncem došlo k nepříjemné srážce hlav mezi Bartekem a Haitlem, ale oba nakonec po ošetření pokračovali ve hře.

Ani v závěru zápasu si žádný z týmů nedokázal připravit výraznější gólový moment, a tak si oba soupeři body rozdělily po bezbrankové remíze.