Petar Musa
58’
Lukáš Masopust
87’

Jablonec ani napodruhé letos neskóroval v Edenu neuspěl. Na trávníku mistrovské Slavie prohrál 0:4 i v nadstavbové části a po víkendových zápasech klesl na pátou příčku.

Slavia ve středu získala definitivu prvenství a tak dal trenér Trpišovský příležitost i dalším hráčům, tradiční kostru týmu doplnili Yusuf či Takács, do branky se postavil mladý Markovič.

Jablonec se musel na pažitu novopečeného mistra obejít bez hostujících hráčů ze Slavie a také bez dalších zraněných, v Edenu nemohl nastoupit Považanec a Holík, pro vykartování chyběl Kratochvíl. Trenér Rada tak poslal na trávník stoperskou dvojici Jeřábek – Štěpánek, pravého obránce pak hrál Plechatý. Poprvé v základní sestavě dostal příležitost odchovanec Černák, na druhém kraji záložní řady operoval Acosta. Před kapitánem Hübschmanem nastoupil Hämäläinen s Pilíkem, jenž nastoupil ke svému jubilejnímu 300. zápasu v lize.

Velké nebezpečí přišlo hned z prvního rohového kopu domácích, Bořil ale nasměroval svou prudkou hlavičku vedle branky. V 7. minutě už však šli „sešívaní“ do vedení, na Stanciuvů poveden centr nabíhala hned dvojice hráčů soupeře, míč nakonec propadl k Musovi, který z první otevřel brankový účet zápasu.

Jablonec se poprvé připomněl po zpětné přihrávce Černáka, ale skákavý balon Acosta netrefil ideálně. Ráz utkání byl ale po brzké brance Pražanů zjevný, domácí drželi míč a kombinovali na naší půlce. Další šance přišla po Coufalově centru, Provod ale lízl míč hlavou mimo prostor Hrubého tyčí.

Aby starostí a absencí v jabloneckém kádru nebylo málo, musel před půlhodinou hry nuceně střídat náš brankář Hrubý, kterého narychlo nahradil v brance Hanuš. Brzy poté střídali pro zranění i domácí, ze hřiště odkulhal Kúdela.

Ve 34. minutě Musa zacentroval do vápna, kde Plechatý dokázal zablokovat střelecký pokus Provoda, míč se však odrazil přímo k volnému Ševčíkovi, který z první střelou do odkryté branky zvýšil na 2:0. Těsně před koncem první půle se k rohovému kopu dostal i náš tým, Pilík zahrál roh přesně na hlavu Hämäläinena, jenže parádní zákrok v brance Slavie předvedl gólman Markovič a míč vytěsnil na další roh.

O poločase udělal trenér Rada jednu změnu, Černáka nahradil uzdravený Macháček. V 53. minutě postupoval sám na našeho brankáře Musa, ale Hanuš ho dokázal vychytat. Prakticky z protiútoku táhl brejkovou situaci Doležal, jenže byl před prostrčením balonu na své spoluhráče před šestnáctkou faulován. V 58. minutě dorážel na poslednío stopera Štěpánka Musa, ten jej obral o balon a střelou na přední tyč nedal Hanušovi šanci – 3:0. Marné bylo protestování Jabloneckých, ani videorozhodčí neviděl při střetu fotbalistů faul slávistického hráče.

Útočník Musa měl nadále dost prostoru, blízko zkompletování hattricku byl půl hodiny před koncem, Hanuš ale u tyče dokázal zkrotit jeho střelecký pokus v rukavicích. Slavia měla utkání pevně v rukou a na jabloneckou branku ve valily další nebezpečné střely. Zmatků v jabloneckém vápně nevyužil Coufal, jenž zblízka z úhlu vyprášil rukavice skvělého Hanuše.

Dvacet minut před koncem došlo k nepříjemnému střetu brankáře Hanuše s Oscarem, naštěstí se náš strážce branky dokázal i z tohoto souboje oklepat a pokračoval ve hře. Jablonec měl velkou příležitost po Acostově uličce, jenže na následný Chramostův střílený centr těsně nedosáhl ve skluzu Velich a do Pilíkova zakončení skočil obětavě Provod. Čtyři minuty před koncem si mezi jablonecké stopery zaběhl Masopust na skvostnou přihrávku Stancia a přidal čtvrtou branku Pražanů.

Pak napřáhl k povedené pumelenici Traore, míč skončil těsně vedle jablonecké branky! V nastaveném čase přišel videorozhodčí na faul Pilíka uvnitř pokutového území a rozhodčí Lerch ukázal na penaltový puntík. Fanoušci si vyžádali na exekuci dvoubrankového střelce Musu, jenže tomu radost z hattricku zkazil skvělý Hanuš, který mu dokázal míč vyrazit. Jablonec prohrál v Edenu znovu bez vstřelené branky, tentokrát 0:4 a po víkendových zápasech klesl na páté místo tabulky.