31’
Jan Rezek
70’
75’

Velmi špatný výkon podal jablonecký tým na hřišti Příbrami. Od Litavky si náš celek veze velmi vysokou a nepříjemnou čtyřgólovou porážku.

Náš lodivod Petr Rada měl pro sobotní utkání už k dispozici uzdraveného stopera Břečku, který tak v základní sestavě hned nahradil Plechatého, což byla jediná změna oproti poslednímu zápasu s Mladou Boleslaví.

Jablonec si u Litavky odbyl ligovou premiéru v černých dresech firmy Capelli Sport. V úvodu kopaly oba týmy rohové kopy, po tom jabloneckém zakončoval vedle Jovović, pohříchu to bylo i jediné zakončení z naší strany v prvním poločase. Úspěšnější ale byli domácí fotbalisté, po rohovém kopu Rezka vyplaval ve vápně nehlídaný Soldát a už ve 3. minutě poslal hlavou Příbram z blízka do vedení 1:0.

Domácí byli i dál při chuti. Polidar obelstil před vápnem hned dvojici jabloneckých hráčů a pak střelou k tyči donutil k dobrému zákroku Hrubého, který stihl vyrazit na roh. Po Považancově ztrátě balonu zakončoval Alvir a náš strážce branky tentokrát musel míč vyboxovat! Příbram byla ve všech činnostech lepší a kouč Rada si mohl u postranní čáry vyřvat hlasivky. I proto už v 25. minutě připravil střídání, když špatně hrajícího Považance nahradil na hřišti Kratochvíl. Jenže ani to nepomohlo, po půlhodině hry kopali domácí trestný kop, který poslal přes zeď na jabloneckou bránu Zeman, Hrubý stačil míč vyrazit před sebe, jenže na dorážku Škody už byl krátký.

Jablonec se mohl dostat do hry po faulu Zemana na Kroba v pokutovém území, jenže píšťalka sudího Houdka zůstala němá. Náš tým se až do konce poločasu nevzchopil a do poločasu odcházel s dvoubrankovým mankem, aniž by vyslal na branku soupeře jediný střelecký pokus.

Druhý poločas začal Jablonec optickým tlakem, který ale k větším šancím prozatím nevedl. To domácí v 55. minutě podnikli protiútok, který zakončoval střelou těsně vedle Hrubého tyče Alvir. Stejný hráč si navedl míč na střed našeho vápna i o šest minut později, tentokrát trefil střed brány, kde míč zpacifikoval brankář Hrubý.

Jablonec odpověděl Kratochvílovou střelou, kterou domácí stačili zblokovat na rohový kop. Dvacet minut před koncem domácí Tregler dal balon ze strany na střed vápna, kde si zkušený Rezek počkal na odskok balonu a parádní ranou zvýšil do růžku jablonecké branky na 3:0. To však nebylo ještě ze strany Příbrami všechno, čtvrt hodiny před koncem se z hranice vápna trefil povedenou střelou do stejného rohu opět Škoda – 4:0.

První střelu na bránu zaznamenali jablonečtí hráči až čtvrt hodiny před koncem zápasu. Jenže Kratochvílův míč po trestném kopu neměl potřebnou razanci, aby více zaměstnal brankáře Boháče. Gólová nebyla ani hlavička střídajícího Chramosty. Krobův centr do vápna vzápětí napálil Matoušek nad břevno domácí svatyně. Aby jabloneckých problémů nebylo pomálu, odkul před koncem ze hřiště zraněný Kratochvíl.

Příbram tak i po dnešním vítězném zápase drží domácí neporazitelnost, naopak Jablonec stále na výhru v letošní sezoně na hřišti soupeře čeká. Navíc náš tým kouše nečekaně vysokou porážku od Litavky.