Gólový Greguš a Masopust: Pomohla první branka

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
Synot liga, 5. kolo ne 23. 8. 2015, 17:00

Díky jejich brankám odcházel Jablonec k poločasové přestávce už s dvoubrankovým náskokem. Středopolař Ján Greguš nejdříve otevřel účet zápasu, šest minut před pauzou přidal pojistku hlavou Lukáš Masopust. Co řekli úspěšní střelci k zápasu?

O naší hře

Masopust: „Snažili jsme se držet balon, po ztrátě balonu rychle napadat a taky hodně kombinovat, což se nám dařilo. Brno tam mělo jednu takovou pološanci, jinak nic nemělo. My hráli to, co jsme potřebovali.“

O přechodu z Evropské ligy na Synot ligu

Masopust: „Je tam velký rozdíl, mezi tím tempem z Evropské ligy a tady naší domácí ligy.“

O svých brankách v zápase

Masopust: „Hlavou už mám třetí branku! Krásně mi to tam Kary (Vyacheslav Karavaev) nacentroval na zadní a já už jsem tam byl sám.“

Greguš: „Byl tam rychlý brejk po lajně, Standa Tecl to tam potáhl, dával to pod sebe. Já měl už pak dost času si balon zpracovat a umístit tu střelu. Úplně si nejsem jistý, ale možná to ještě někdo trochu tečoval.“

O průběhu zápasu

Masopust: „Vedli jsme 2:0, měli jsme psychickou výhodu. Pak jsme přidali třetí branku a tím se to úplně zlomilo. Brno hrálo pak v deseti, to už byl pro ně konec. Mohli jsme tady vyhrát klidně 5:0, 6:0… Škoda, že jsme nepřidali další branky.

Greguš: „Chtěli jsme hrát aktivně. První gól nám dost pomohl, potom už jsme hráli uvolněněji. Těch šancí bylo i na šest gólů, ale snad jsme si něco pošetřili i na Ajax.“

O prvním čistém kontu v nové sezoně

Masopust: „Už jsme ho potřebovali, konečně se nám to povedlo a nedostali jsme tu branku.“

Greguš: „Určitě potěší. Hlavně před tak těžkým zápasem, jaký nás čeká ve čtvrtek. Doufám, že na to navážeme a bude to fajn.

O množství sil při „anglickém týdnu“

Greguš: „Jsme dost dobře trénovaní na to, abychom to zvládli. Bylo to vidět na hřišti, sil bylo dost. A komu ubývaly, tak byli připraveni další hráči na střídání.“

O hře zálohy bez Tomáše Hübschmana

Greguš: „Tráva (Tomáš Trávník) hrál taky výborný zápas, na to že byl poprvé v základní sestavě. Nějaký větší problém nebyl. Hübsha (Tomáš Hübschman je samozřejmě nejzkušenější z nás.“

Author Redakce