39’
Lukáš Masopust
74’
Martin Doležal

Jablonečtí fotbalisté se před odvetou s Ajaxem naladili na vítěznou notu. V rámci pátého kola SYNOT ligy uštědřili domácí Zbrojovce Brno tříbrankovou porážku!

Jablonec vyběhl na pažit v jihomoravské metropoli se čtyřmi změnami v základní sestavě oproti čtvrtečnímu zápasu v Amsterdamu. Hned z první vážnější akce se radovali jablonečtí, Pospíšil vyslal po levé straně do brejku Tecla, ten si počkal u brankové čáry na nabíhající hráče, před vápnem našel zpětnou přihrávkou Greguše, který rozvlnil síť za zády brankáře! V 9. minutě mohlo být na jablonecké straně ještě veseleji, přesný centr Pospíšila hlavičkoval na bránu Romera, míč ale srazil na roh jeden z obránců Brna. Domácí se poprvé dostali na dostřel jablonecké svatyně po dvaceti minutách hry, Paškův centr hlavičkoval Zavadil, po následném rohovém kopu vyskakoval velmi nebezpečně Koštál, ale branku Jablonce neohrozil. Na druhé straně vlétl do pokutového území Zbrojovky nebojácně Greguš, šanci mu zmařil mávaný ofsajd. Hra nabírala na spádu, Paškovo přiťuknutí v jabloneckém vápně na Řezníčka v poslední možné chvíli zastavili obětavým zákrokem obránci. Jablonec byl nebezpečnější a lepší v přechodové fázi, dvě dobré příležitosti měl v následujících minutách aktivní Pospíšil. Po půlhodině hry pálil z voleje Pašek, rána z úhlu ale mířila hodně mimo jabloneckou svatyni. Za svou aktivitu byli jablonečtí odměněni šest minut před koncem poločasu, přesný centr Karavaeva do vápna trkl na zadní tyči hlavou do sítě Masopust! V závěru poločasu ještě nebezpečnou standardku Zavadila hasil pozorný Pernica.

Hned v úvodu druhého poločasu měl Tecl možnost přidat třetí branku a definitivně rozhodnout, jenže po akci Pospíšila sám před prázdnou svatyní netrefil k překvapení všech ideálně balon! Lutonského táhlou střelu na druhé straně spolehlivě lapil brankář Hrubý. Brno v druhé půli spoléhalo na rychlé brejky, nevedlo se mu ale v zakončení. Z dálky to zkusil alespoň Řezníček, ale našel jen připravenou náruč Hrubého. V 64. minutě využil zaváhání Beneše Řezníček, jeho tvrdá střela prosvištěla těsně vedle šibenice! O dvě minuty později stadion jen povzdechl při další pohledné akci Severočechů, Wágner se prodral do vápna, jeho centr sklepl Tecl pro Trávníka, ten ale zamířil z voleje těsně vedle brněnské tyče! V 71. Minutě vystřídal Wágnera Doležal a nový útočník Jablonce byl u dalšího důležitého momentu, na půlce hřiště se zbavil šikovně dvou obránců, pádil sám na branku, jenže ho stáhl Frelih a domácí dohrávali o deseti. Čtvrt hodiny před koncem navíc Trávník posadil míč z rohového kopu přesně na hlavu Doležala, který málem protrhl síť a přidal třetí zásah! Pískající domácí pak přihlíželi dalšímu hostujícímu přečíslení, to tentokrát ale zazdil Romera, který nepropasíroval míč na volného Tecla.

Jablonec si v závěru hlídal proti oslabenému soupeři tříbrankové vedení. Střelou do středu branky zahrozil ještě Greguš a pak už propukla jablonecká radost z důležitého vítězství 3:0!