Góly beru na sebe, říká Luděk Pernica

AC Sparta Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 4. kolo ne 21. 8. 2016, 19:30

Hodně zklamaný z výsledku na Letné byl stoper Luděk Pernica. Náš zkušený obránce vzal tři inkasované branky na sebe.

Do sedmdesáté minuty jste bojovali a Sparta moc šancí neměla. Dal se ten tlak domácích vydržet?

Asi dal, ale já jsem potom třikrát neuhlídal gólové situace a byly z toho tři góly.

Je správné, že ty góly bereš na sebe?

Byl jsem u všech tří zakončovatelů, takže z tohoto pohledu určitě.

Lafatu jsi měl při standardních situacích na starost ty?

Při rohu osobně. Pak tam šly centry ze strany a pozdě jsem reagoval.

Myslíš si, že vás poznamenala velká marodka?

O tom bych vůbec nemluvil. Máte pravdu, hráčů chybělo dost, ale jsou tam další, kteří když chtějí hrát ligu, tak musí obstát. My jsme do sedmdesáté minuty obstáli, pak však přišly tři situace a z toho tři góly. Co k tomu víc říct.

Byla šance tady bodovat?

Určitě jo, ale to bychom nesměli dostat během šesti minut dva góly. Na druhou stranu je vítězství Sparty zasloužené.

První poločas z vaší strany nebyl špatný.

Je to tak. Dobře jsme kombinovali, nebezpečně vystrkovali růžky, ale tři, čtyři dobré akce jsme nedotáhli do konce. O druhém poločase bych radši nemluvil…

Říkáš, že o druhé půli bys radši nemluvil, ale do šedesáté minuty se zdálo, že Spartu držíte na distanc od vaší branky a velké šance si nevypracovala. To jste nedoufali aspoň v bod?

Tak se to nedá říct. Já vždycky doufám, ale pak jsme to už nedokázali ubránit. Člověk přece věří pořád. Ale celý zápas běháte bez balonu, a když to vydržíte sedmdesát minut, tak proč bychom to nemohli proboha vydržet celý zápas? A opět se opakuju. Po standardce jsem si nepohlídal náběh a přišly další góly.

Author Martin Bergman