Vojta Kubista: Každé vítězství nad Libercem hřeje

FK Jablonec FC Slovan Liberec
Přátelská utkání, TsLiga so 21. 1. 2017, 13:00

Hned dvě pozice v zápase proti Slovanu Liberec vystřídal za devadesát minut čerstvý otec v jabloneckém kádru Vojta Kubista.

Máte za sebou jednoznačné vítězství v zimním derby. Můžeš říct, jaké bylo?

I když výsledek je jednoznačný, tak úplně lehké to vítězství nebylo. Byl to celkem vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. My jsme je však proměnili, kdežto liberečtí ne.

V prvním poločase si hrál podhrotového hráče, ve druhém si přešel na místo defenzivního záložníka. Kde ses cítil lépe?

Je mi to jedno, hlavně že hraju. Máme silnej kádr hráčů a budu rád, pokud se do něho dostanu. Hrát budu na jakémkoliv místě.

Před osmi dny se ti narodila dcera. Jak se vžíváš do nové role?

Přestože jsem u všeho nemohl být, protože se do nemocnice nesmělo kvůli chřipce, tak si to užívám a jsem rád, že vše proběhlo dobře.

V Jablonci zažíváte velkou zimu. Už se těšíš na soustředění v Portugalsku, kam příští neděli odlétáte?

Jako Jablonečák jsem na zimu zvyklej, ale blíží se liga a kvalitní trávu by to už chtělo. Takže se těším.

Dnešního vítězství si ceníš?

Určitě. Každé vítězství nad Libercem hřeje.