Jablonec míří na stadion Sparty Praha

AC Sparta Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 4. kolo ne 21. 8. 2016, 19:30

V následujících dvou ligových kolech se jablonečtí fotbalisté představí v hlavním městě. První ze zápasů nás čeká v neděli na půdě loňského vícemistra Sparty Praha.

Ani letos se slavná Liga mistrů na stadion pražské Sparty nevrátí. Stopku letenskému týmu letos ve 3. předkole vystavila rumunská Steaua Bukurešť po výsledcích 1:1 a 0:2. Pražané se tak aktuálně snaží prokousat alespoň do základní skupiny druhé nejsledovanější soutěže – Evropské ligy. Loni se v ní probojovali až do jarního osmifinále. Letos musí pro postup do základní skupiny přejít přes dánské Sönderjyske, v prvním zápase ve čtvrtek remizovali bez branek v Dánsku.

Sparta se na startu nové sezony vypořádává hned s několika komplikacemi. Kouči Ščasnému se hlásili navrátivší reprezentanti z Eura až během poměrně rozjeté fáze přípravy. K tomu se přidal také odchod tria Krejčí, Schick, Vacek, uvolněni na hostování byli zároveň Jiráček či Shala. Letenští hlásili ale i příchody, mezi největší se zařadil zkušený Kadlec a exjablonecký Karavaev, z hostování si Pražané stáhli i gólmana Koubka.

Vyřazení z boje o Ligu mistrů je na Letné i s odstupem týdnů stále cítit. Kouč Ščasný po zápasech s Rumuny přiznal i svůj podíl viny. „Ztratili jsme v těch zápasech formu a za to je vždy zodpovědný trenér,“ nezříkal se svého podílu na vyřazení letenský lodivod. K pohodě v týmu určitě nepřispěl ani odchod útočníka Fataie, který se necítil v mužstvu vytížený a vymohl si přestup z klubu.

Sparta na začátku nové sezony zatím nepřesvědčuje své fanoušky ani po herní stránce, ikdyž v ligové soutěži body ztratila jen ve venkovním bezbrankovém utkání v Teplicích. V posledním kole ePojisteni.cz ligy odehrála zřejmě nejzdařilejší konfrontaci - zvítězila v Ďolíčku 2:0. „Takové výhry nám určitě nalejí potřebné sebevědomí. Na výkonu a výsledku z Bohemky se dá stavět. Třikrát jsme teď neinkasovali, musíme se od toho odrazit,“ burcuje sparťanský kapitán Dočkal.

Sparťanští fotbalisté mají po třech odehraných ligových kolech stejný počet sedmi bodů jako náš tým. Jablonečtí si po dvou výhrách v posledním kole body rozdělili po domácí remíze 2:2 se Slováckem. Frťalův tým nadále trápí nespočet zraněných, navíc na Letné nebudou k dispozici hráči hostující právě ze Sparty. „Věřím, že se na Spartu dobře připravíme. I když tři hráči, kteří jsou u nás na hostování, nemohou do zápasu nastoupit. Ale věřím, že kluci, kteří dostanou příležitost, je adekvátně nahradí,“ říká trenér Jablonce Zdenko Frťala a dodává: „Marodka je až nepříjemná… Zranění nás provázejí od začátku přípravy, ale musíme se s tím dokázat poprat. Pořád máme kádr natolik široký, že do zápasu nejdeme se skromnými ambicemi. Ale chceme hrát důstojnou roli a být Spartě dobrým soupeřem!“

Sparta sice musela absolvovat náročné cestování v rámci zápasu kvalifikace Evropské ligy, podle našeho kouče to nebude mít vliv na výkon našeho nedělního soupeře. „Tohle jejich výkon neovlivní. Sparta je na tenhle režim zvyklá. My se musíme soustředit na nás, být odvážní a být nebezpeční. A neustále držet Spartu v napětí, abychom byli schopní se jim vyrovnat jak v nasazení, tak i herní kvalitě,“ říká jablonecký trenér Frťala.

Vzájemná bilance obou soupeřů v Generali Aréně hovoří jasně ve prospěch fotbalistů z hlavního města. Zelenobílým se Letné sice povedlo zvítězit loni v MOL Cupu, v rámci ligových bojů je už ale naše výhra 3:0 stará dlouhých devět let.

Organizační info

Vstupenky budou k dispozici na pokladnách Generali Arény. Ta u sektoru hostů stejně jako ostatní se otevřou 90 minut před výkopem. Cena vstupenky do sektoru hostů je 170 korun. Pokud nechcete řešit problém s parkováním, můžete využít autobusového výjezdu s našimi vlajkonoši. Neváhejte a pojeďte náš tým podpořit na Letnou!

Utkání začíná v neděli 21. srpna od 19:30 v Generali Aréně v Praze na Letné

Rozhodčí: Ardeleanu Petr - Moláček Jiří, Mokrusch Tomáš