Starší dorost doma podlehl Zlínu 0:3

FK Jablonec FC Zlín
0:3
1. liga dorostu, 33. kolo so 21. 5. 2016, 11:00

Jablonecký starší dorost opět podlehl v záchranářském souboji v utkání 33. kola Dorostenecké ligy doma se Zlínem 0:3 (0:3). O výsledku zápasu rozhodli v prvních 20. minutách zlínská dvojčata Mlýnkovi.

Jablonec přitom začal aktivně. V 3. minutě Hlůže napálil trestný kop zprava přímo na branku a brankář Šiška prudký míč jen vyrazil. V 5. minutě pronikl Haitl vpravo dopředu a poslal prudký centr do vápna, kde Vencbauer hlavou mířil nad branku. Hosté se z rozehrávky dostali rychle k vápnu domácích a po sklepnutí míče Vít Mlýnek střelou z vápna po zemi otevřel skóre zápasu. V 9. minutě další trestný kop jabloneckých zprava zahrával Jelínek a bohužel jen trefil prvního soupeře. Ve 12. minutě zaútočili hosté opět levou stranou do vápna a ránu Richter vyrazil k Vítovi Mlýnkovi, který střelou pod břevno dal svou druhou branku. V 17. minutě měl Jablonec možnost snížit, ale po odrazu Hlůžeho střely pálil Jelínek pod břevno a zlínskému gólmanovi se podařilo vytěsnit míč nad branku. Třetí branka do jablonecké sítě padla ve 20. minutě, když za obranu pronikl Martin Mlýnek a sám před Richterem poslal po zemi míč do sítě. Ve 28. minutě po centru z trestného kopu z pravé strany Hurta ve vápně hlavou mířil těsně vedle pravé tyče. Podobně dopadla akce zlínských o deset minut později, kdy těsné vedle střílel Žůrek. Ve 43. minutě pronikl Díl levou stranou až k brankové čáře a z ostrého úhlu vystřelil k pravé tyči, ale brankář byl na místě.

Hned zkraje druhého poločasu se Jablonec snažil s nepříznivým stavem něco udělat. Ve 46. minutě vystřelil zprava Hlůže a z odraženého míče prudce pálil Jelínek a gólman Šiška míč srazil na roh. Za dvě minuty Díl zprava prošel do vápna a jeho centr usměrnil na branku Vencbauer, avšak brankář opět míč odrazil. Po těchto rádoby šancích hosté si svůj náskok už hlídali a jabloneckým nic vážnějšího nedovolili. V 64. minutě sice mohl Heřmánek upravit skóre, ale nevyšlo mu to. Naopak v 71. minutě byl úspěšný Richter, když zneškodnil šanci Vítovi Mlýnkovi.