74’
24’
Ruslan Mingazov
72’

Jablonec se v probíhající ligové sezoně pomalu stává remízovým králem ligy. V zajímavém duelu získal další nerozhodný výsledek na teplických Stínadlech po remíze 2:2.

Jablonecký kouč udělal oproti poslednímu ligovému duelu jednu vynucenou změnu, když Trávníka nahradil ve středu záložní formace Greguš. Hned z první vážné šance mohl jít náš tým do vedení, ve 3. minutě si ve vápně narazil Tecl s Romerou, kterého poslal k zemi domácí Jablonský a rozhodčí Královec nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop ale vyrazil Pospíšilovi brankář Slavík, který senzačně zneškodnil i Gregušovu dorážku!

Po čtvrthodině hry navíc domácí využili nedorozumění Karavaeva s brankářem Hrubým, k míči se dostal Ljevakovič, kterému se i z úhlu povedlo dostat balon do jablonecké sítě! Vyrovnat mohl po rohovém kopu Pospíšila Doležal, který zůstal neobsazený na malém vápně, ale svojí příležitostí trestuhodně pohrdl! Na velmi měkkém a nerovném terénu se jablonečtí pohybovali lépe a za svou snahu byli odměněni ve 24. minutě. Tecl na pravé straně velkého vápna nacentroval na Karavaeva, který hlavou vyrovnal! Strhnout vedení na naši stranu mohl po dalším rohovém kopu Pospíšila opět volný Doležal, ani tentokrát ale jablonecký útočník v záklonu neumístil hlavičku mezi tyče. Před poločasem ještě Stínadla tleskala ráně domácího Vachouška, která rozvlnila naštěstí jen boční síť jablonecké branky. Pospíšil na druhé straně připravil tutovku pro Mingazova, ten sám v nájezdu na gólmana ale nedotáhl kličku, kterou mu vystihl brankář Slavík!

Druhou půli začali opticky lépe tepličtí fotbalisté, kteří trpělivě kombinovali na půlce Jablonce. Až v 61. minutě zahrozili zase hosté, Hübschman se s míčem senzačně otočil alá Zidane, přihrál Karavaevovi, jehož opět vychytal famózní Slavík! Strhnout vedení na svou stranu mohli také tepličtí, Kapolongo ale nedokázal usměrnit střílený centr do jabloneckého vápna. Ještě nebezpečnější byl centr teplického Hory, který nůžkami netrefil ideálně Kapolongo, do sítě ho poté nedotlačil ani Fillo!

Jablonečtí se nakonec dočkali v 72. minutě, když rychlý brejk táhl Masopust, míč posadil přesně na hlavu volného Mingazova, který vstřelil druhý gól v zápase! Jenže hned za dvě minuty domácí srovnali, Krob zřejmě i s přispěním teče napálil míč, který se od břevna odrazil do sítě nešťastného Hrubého!

Zajímavý zápas se chýlil ke konci a oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu. Nejdříve podklouznutí Pospíšila ve vlastním vápně nedokázal potrestat ve stoprocentní šanci Bratanovič, na druhé straně mířil hlavou těsně vedle střídající Wágner! I proto si oba týmy nakonec body rozdělily po remíze 2:2.