Rakousko Přátelská utkání, přát.

FK Jablonec

FK Ural

Fotbalisté Jablonce zakončili své rakouské herní soustředění pondělním vítězstvím nad prvoligovým ruským týmem FK Ural.

Jedinou branku utkání vsítil z pokutového kopu po půlhodině hry záložník Ján Greguš. Jablonec měl výhodu penalty po nešetrném zákroku v pokutovém území soupeře na Stanislava Tecla, Greguš si pak z penaltou bez problémů poradil. Jablonec se v prvním poločase prezentoval aktivní hrou, ruského protivníka jsme do větších šancí nepouštěli.

Po změně stran kouč Šilhavý sestavu promíchal. Ural hrál dlouhé nakopávané balony na jabloneckou obranu, ta si s tím ale dokázala poměrně bez problémů poradit. Naopak z našich šancí jsme už druhou branku přidat nedokázali. Jablonečtí fotbalisté tak ani ve čtvrtém utkání v Rakousku neprohráli. S pondělním vítězstvím byl spokojený i trenér Jaroslav Šilhavý. „S výkonem i výsledkem panuje spokojenost. Byly tam velmi dobré věci a to především v druhém poločase. Soupeř měl dobrou kvalitu, přesto naši kluci předvedli už i dost věcí, které bychom chtěli hrát a prezentovat se jimi. Měli jsme i šance na zvýšení našeho jednobrankového vítězství. Soupeř se tlačil v závěru za vyrovnáním, ale my jsme to dobrou organizací v obraně zvládli. Je to taková zdařilá tečka za naším rakouským herním soustředění,“ uvedl po zápase jablonecký lodivod. Ten v zápase například zkoušel Karavaeva hned na třech pozicích. „Je to velký univerzál. Jsme s ním spokojeni, pracuje velmi dobře, je jen dobře, že může hrát na více postech,“ potěšila univerzálnost nového fotbalisty v jabloneckých řadách. Jablonecký tým se v úterý vrací zpět ze soustředění na sever Čech.