Žižkov, Praha MOL Cup, 3. kolo

FC Slavoj Vyšehrad

0
2

Jablonečtí fotbalisté si v úterý zajistili postup do dalšího kola MOL Cupu. Na hřišti druholigového Slavoje Vyšehrad zvítězili dvěma góly Martina Doležala 2:0.

Jablonecký tým se po letech vrátil na žižkovský stadion, pod televizním vysílačem tentokrát nastoupil k pohárovému utkání MOL Cupu proti druholigovému Vyšehradu, který je zde doma. Kouč Šilhavý udělal pro pohárový duel několik změn v základní sestavě, příležitost dostali Kysela, Trávník či Masopust.

Rozdíl soutěží mezi soupeři nebyl v úvodu příliš znát. Až po deseti minutách hry vybojoval Masopust na středu hřiště balon, přihrál Teclovi, který prsy sklepl Doležalovi, který pálil přesně k tyči! Domácí měli vyrovnání na kopačkách za dalších deset minut, přihrávku Matějky od rohového praporku poslal těsně vedle tyče exligista Blažek!

Náznaky jablonecký šancí byly, jenže Trávník střílel vysoko nad a Masopust v nadějné pozici zvolil místo zakončení přihrávku na obsazené spoluhráče. Podél brankové čáry Slavoje se poté prosmýkl aktivní Doležal, na středu vápna našel Masopusta, jeho střelu ale zblokovali obětavým skluzem obránci domácích.

Také úvod druhé půle se povedl Jablonci gólově! Mingazov vyslal v 51. minutě na levé křídlo Tecla, jeho dobrou přihrávku před branku zužitkoval i s pomocí břevna v druhou jabloneckou branku opět Doležal! Jablonecký útočník poté mohl zkompletovat hattrick, jenže míč mu v důležitý moment po akci Tecla utekl od nohy.

Dvoubrankové vedení Jablonec evidentně uklidnilo a Severočeši mohli přidat i další branky. Romerovu střelu z úhlu Štěpanovský vyboxoval! Po centru Pospíšila si málem vstřelil vlastence Matějka, gólman Vyšehradu se musel hodně natahovat, aby jeho hlavičku vytěsnil na roh! Tlak Jablonce s přibývajícím časem sílil, naše akce byly nebezpečné především na levé straně. Dvacet minut před koncem běžel sám na brankáře středem hřiště Tecl, ale domácí gólman si připsal další úspěšný zásah!

Jablonec si vítězstvím 2:0 zajistil postup do osmifinále MOL Cupu.