Střelnice FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 1. kolo

3
2

MFK Karviná

Neuvěřitelný obrat v závěru zápasu s Karvinou předvedl Jablonec. Náš tým doma ještě dvě minuty před koncem prohrával 1:2, ale dvě standardky přinesly nakonec v infarktovém zápasem důležité vítězství domácích barev!

Do zápasu nemohli nastoupit vykartovaní Hanuš a Kratochvíl. V základní sestavě se proto objevil matador Hübschman i uzdravený útočník Drchal. Na střídačce lavičce zůstal univerzál Martinec a nově tam usednul po zranění i záložník Nebyla.

Oba týmy vstupovaly do nadstavbové části Finále FORTUNA:LIGY s rozdílnými sériemi, domácí Jablonec trápila šestikolová série bez výhry, naopak Karvinští čtyřikrát v řadě neprohráli. Opticky lépe začali domácí, hodně nebezpečně vypadal rohový kop Polidara, na který na zadní tyči nedosáhl v krkolomné pozici Hollý. Vzápětí hlavičkoval nad karvinské břevno útočník Drchal. O minutu později centr Tchanturishviliho z kraje hřiště napálil bez přípravy vedle branky odchovanec Černák. Karvinští poprvé zahrozili po necelé čtvrthodině hry, trestný kop z boku šestnáctky zahrál kapitán Budinský překvapivě, ale naštěstí jen do boční sítě Fendrichovy branky. Hosté se poté čím dál více osmělovali. Ve 25. minutě si hosté vypracovali velkou příležitost, za obranu se dostal Ražnatovič, proti němu však skvěle vyběhl brankář Fendrich a se štěstím dokázal ve skluzu zažehnat velkou příležitost Karviné.

Po půlhodině hry rozehrál Polidar standardní situaci přesně k nohám trestuhodně neobsazeného Hollého, jenže ten pálil mimo tři tyče. Ve 36. minutě zmrazil Střelnici, jako letos už několikrát, další nešťastný moment. Po karvinském rohu si srazil míč do vlastní sítě stoper Hurtado a Karviná šla na severu Čech do vedení!

Jenže odpověď přišla rázně a do minuty. Dlouhý míč do pokutového území vrátil z první před branku Polidar, za penaltovým puntíkem se do balonu krásně opřel Tchanturishvili a přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1!

Po inkasovaní padl na trávník z ničeho nic hostující brankář Holec, ošetření nepomohlo a tak karvinského gólmana musel narychlo mezi tyčemi vystřídat Ciupa. Jablonec ale nerozhýbaného nováčka v brance do poločasu příliš neprověřil. Dvě minuty před poločasovou pauzou totiž hořela jablonecká obrana, brankář Fendrich nedokázal vyboxoval centrovaný míč do bezpečí, po odrazu od našich obránců se sám před odkrytou brankou zjevil hostující Regáli, jenže ve stoprocentní šanci orazítkoval tyč jablonecké branky!

Do druhého poločasu Jablonec vystřídal, nevýrazného Pleštila nahradil Martinec. Hostující kapitán Budínský si po šesti minutách hry druhého poločasu navedl míč před naše vápno, napřáhl k jeho obávané střele, která skončila naštěstí těsně nad.

Slezané byli v úvodu druhého dějství více na balonu a za svou aktivitu byli odměněni v 60. minutě. Po faulu Hurtada kopali hosté trestný kop z ostrého úhlu hřiště a exekutor Fleišman překvapil domácí obranu včele s gólmanem Fenrichem tvrdou přímou střelou přímo do vzdálenější šibenice – 1:2!

Domácím se nedařilo, směrem dopředu byli Jablonečtí doslova bezradní. Ofenzívu přišli vylepšit střídající Alegue s Náprstkem. Jenže zároveň s tím hřiště musel opustit zraněný stoper Hurtado. Očekávaný tlak domácích se ale nedostavil. Vyrovnání přinesla až ojedinělá akce v 88. minutě, to Polidar rozehrál standardku na hlavu Martince, který ukázkovou hlavičkou k tyči srovnal na 2:2!

Když už se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, kopal Jablonec v nastaveném čase rohový kop, po kterém Náprstek hlavou strhl vítězství na stranu domácích a radoval se z výhry 3:2!