1
0

Marek Jungr
18’

Překvapivou porážku utrpěli ve 3. ligovém kole naši fotbalisté. Na hřišti Vysočiny Jihlava nedokázali gólově prosadit, naopak jedinou branku zápasu vstřelil domácí Jungr.

Úvodní nemastné a neslané oťukávání v parném podvečeru ukončil v 19. minutě Vaculík, který našel perfektní přihrávkou za obranou rozeběhnutého Jungra, jenž utekl i Hrubému a s přehledem poslal domácí do překvapivého vedení! Domácí od té doby pozorně bránili, našim fotbalistům se nedařilo dostávat přes jejich dobře zformovanou obranu. Až Pospíšilův centr po půlhodině hry umisťoval Tecl akrobaticky do horní části branky Jihlavy, ale Hanuš dokázal míč vyrazit na roh. Neuspořádaná hra už větší šanci v první půli nepřinesla ani na jedné straně.

Nespokojený kouč Šilhavý o poločase vystřídal Masopusta za Mingazova. Právě nový záložník si stoupl do středu hřiště a hned v úvodu druhého poločasu vysunul do stoprocentní šance Doležala, jenže ten sám před gólmanem orazítkoval k naší smůle jen břevno! V 55. minutě Jungr odcentroval z pravé jablonecké strany, Batioja naštěstí neměl přesně seřízená mířidla. Hned z protiútoku pálil z voleje Mingazov, jeho střelu ale obránci srazili, ani dorážející Tecl pak míč přes obránce do branky neprocedil. Půl hodiny před koncem jablonecký kouč vystřídal útočníky, na plac se dostal místo Doležala Wágner, ale ani s jeho příchodem nebyl Jablonec nebezpečnější. Dobrou pozici měl po rohovém kopu Pospíšila Beneš, prudká hlavička ale mířila jen do míst, kde stál připravený jihlavský gólman. Jablonci se nedařilo, ani několik slušných standartních situací nedotáhli hráči do jakéhokoliv zakončení. Tecl předvedl čtvrt hodiny před koncem dlouhý sprint po lajně, přihrál do vápna nabíhajícímu Trávníkovi, proti němu ale výborně vyběhl brankář Hanuš! Větší tlak z jablonecké stran se ani v samotném závěru nedostavil, zahrozil jen Tecl hlavičkou mimo. Naopak chvíli před koncem mohl zvýšit jihlavské vedení po rychlém brejku Nerad, jeho ránu ale Hrubý stačil vyboxovat!

Jablonečtí tak musí skousnout první porážku v letošní ligové sezoně. V Jihlavě se jim poslední roky nedaří, loni jsme na zdejším stadionu ztratili po remíze 1:1, letos si neodvážíme bod žádný.