37’
Aleš Čermák
76’
Lukáš Magera

Jablonečtí fotbalisté nezvládli ani další domácí duel a nadále čekají na první letošní vítězství na domácím stadionu. V páteční předehrávce prohráli na Střelnici po bídném výkonu s Boleslavi 1:2.

Jablonecký kouč překvapil nasazením Hanouska, který přestoupil na sever Čech v tomto týdnu a ihned se objevil v základní sestavě na levém kraji obrany místo Romery.

Vyrovnanost obou soupeřů byla znát už během první půle. Hosté byli přesto v první nebezpečnější, už po čtvrthodině hry musel boxovat nadějný centr hostů před dorážejícím Maregrou Hrubý do bezpečí. Chvíli poté měl vedoucí branku na hlavě Sčuk, jeho precizní hlavičku k tyči ale s námahou vyrazil brankář Jablonce na roh! Jablonec se do zakončení příliš nedostával, ojedinělou příležitost našich barev měl Karavaev, jenže po svém průniku mířil jen slabě a navíc do středu branky. Když už měli domácí náznak příležitosti, pálil zbrkle při přečíslení Crnkić na branku, ikdyž měl lépe postavené spoluhráče. Hosté byli v zakončení velmi nebezpeční, po půlhodině hry Skalák místo očekávaného centru zkoušel překvapit Hrubého přímou střelou z úhlu, ale na jabloneckého brankáře si nepřišel. Ve 38. minutě přesto jablonecký gólman kapituloval, Hanousek chyboval na levé straně a nechal přihrávat Bořila, který našel na středu vápna neobsazeného Čermáka, který poslal hosty přesnou střelou k tyči do vedení!

Do druhé půle poslal kouč Šilhavý místo Crnkiće Tecla, ale očekávaný tlak domácích se nedostavoval. Naopak mladoboleslavští zahrozili průnikem Fleišmana, který naštěstí nemířil přesně. Jablonci se absolutně nedařila hra a z hlediště se začal ozývat oprávněný pískot. Nevýrazného Wágnera navíc vystřídal Doležal a 2232 diváků nemohlo být se hrou vůbec spokojeno. Boleslavští byli lepším týmem a zle Jablonci zatápěli. Jablonec ale z nemohoucnosti vysvobodila až penalta dvacet minut před koncem, kterou rozhodčí Ardeleánu nařídil po střetu Tecla s brankářem Šedou. Tecl pak z penalty přeci jen srovnal skore! Kdo by čekal obrat, byl ale zklamaný. I poté měli ale jablonečtí namále, hostující Magera střílel za vápnem do tyče, dorážející Čermák nedokázal poslat balon do odkryté branky! Penalta se však čtvrt hodiny před koncem pískala i na druhé straně po středu Mingazova s Bořilem, z nařízeného pokutového kopu nekompromisně skóroval pod břevno Magera!

Jablonec si dnes nezasloužil bodovat a hosté z Mladé Boleslavi si zasloužené odvážení za svůj výkon tři body do města automobilů. Jablonec tak nadále čeká na letošní domácí vítězství, doma nevyhrál ani čtvrté ligové utkání.