Martin Doležal
36’
30’
Lukáš Vraštil

První domácí ztráta bodů pod koučem Frťalou přišla nečekaně s posledním týmem Baníku Ostrava, který se na severu Čech prezentoval solidním výkonem a odvezl si bod za remízu 1:1.

Trenér Frťala opět pozměnil základní sestavu, proti poslední Ostravě zůstali jen na lavičce Beneš, Trávník i Pospíšil. Tabulkový rozdíl v postavení obou týmů ale nebyl v prvním dějství příliš znát. Jablonec měl sice balon více na kopačkách, do šancí se ale prokombinovával celkem složitě. V 6. minutě kryl pokus Wágnera z blízka brankář Chmiel. Z hranice vápna to poté zkoušel také sváteční střelec Hübschman, s jeho pokusem i s další střelou Rossiho si ale pozorný ostravský brankář poradil. Brzy tak přišel trest, po půlhodině hry zahrával hostující Hrubý trestný kop, který trefil hlavou přesně k tyči Vraštil a Baník překvapivě vedl!

Jablonecký kouč byl evidentně nespokojený s výkonem svých hráčů a už deset minut před půlí přichystal hned dvojí střídání, Wágnera s Hübschmanem nahradili Pospíšil s Doležalem. Brzké střídání mělo odezvu hned za minutu, to se zblízka prosadil po přiťuknutí Tecla právě střídající útočník Doležal a bylo srovnáno! Těsně před poločasem mohli jít domácí i do vedení, Doležal vybojoval na středu hřiště míč, vyslal do šance Tecla, jenže po jeho pádu v pokutovém území zůstala píšťalka rozhodčího Královce němá.

Pět minut po změně stran už rozhodčí pokutový kop nařídil po sražení Masopusta, jenže Tecl z ní jen orazítkoval levou tyč Chmielovy branky! Baník hned poté podnik rychlý brejk, Ožvolda ale svou ránu nasměřoval nad břevno jablonecké branky. Jablonec se nadále nemohl dostat do zhuštěné formace Slezanů, navíc ostravští dobře napadali a komplikovali tak rozehrávku domácích. Z ochozů Střelnice se postupem času začal snášet pískot, zvlášť když se mladému týmu Baníku povedla i solidní akce. Dvanáct minut před koncem propadl balon k ostravskému Odžvoldovi, jenže ten ve výhodné pozici netrefil vzdálenější tyč Bártovy branky. Na druhé straně přetažený centr do vápna Greguš nepropasíroval přes houštinu těl do sítě. Standartní situace Pospíšila v závěru se zase snesla těsně vedle tyče, Doležal v samém závěru v dobrém výskoku netrefil branku a tak Jablonec nepotvrdil roli favorita a utkání skončilo jen dělbou bodů.