Eden Synot liga, 24. kolo

SK Slavia Praha

0
0

První jarní bod ze hřiště soupeře uloupili jablonečtí fotbalisté na trávníku Slavie Praha. V Edenu se třásla hned třikrát branková konstrukce jablonecké svatyně, i proto utkání skončilo remízou 0:0.

Trenér Frťala měl před zápasem nečekané starosti se složením základní jedenáctky, ze hry mu vypadli pro lehčí zranění stopeři Beneš s Pernicou, navíc těsně před zápasem jablonečtí přišli ještě o Masopusta. Do stoperské dvojice tak trenér poslal ke Kyselovi Rossiho, zraněného Masopusta narychlo nahradil v základu Trávník.

Tím však jablonecké problémy neskončily, po čtvrthodině hry špatně dopadl po souboji ve středu hřiště Kubista a také on musel být střídán, na plac se tak dostal Pospíšil. Mezitím už ale připravenost jabloneckého brankáře vyzkoušel domácí Mihalík. Sešívaní byli aktivnější ve střelbě, zakončoval Mešanovič, Souček i Frydrych, všem pokusům ale scházela přesnost. Po lajně poté utekl jabloneckému Mihálikovi Frydrych, Bárta musel jeho tvrdou střelu s obtížemi vyrážet! Až ve 33. minutě se poprvé k zakončení odhodlali jablonečtí, Mihálik střílel z dálky a Pavlenka si s jeho pokusem také poradil.

Závěr poločasu nabral na dramatičnosti a to na obou stranách. Nejdříve jablonecký odchovanec Mihálik zamířil placírkou z hranice velkého vápna vedle! Hned z protiútoku orazítkoval pravou tyč jabloneckého brankáře Bárty Bořil! Na druhé straně výbornou střelu Karavaeva mířící do růžku branky dokázal skvěle vyrazit Pavlenka na roh.

Úvod druhé půle už tolik vzrušení nepřinesl. Na další šanci diváci čekali až do 64. minuty, za vápnem napřáhnul obávaný střelec Hušbauer, ale Bárta míč skvěle u tyče dokázal vyrazit. Až poslední čtvrthodinu se hra opět rozhýbala a osm tisícovek diváků se dočkalo i šancí. V 78. minutě skvěle vyběhl proti Mešanovičovi gólman Bárta a zmařil tak domácímu útočníkovi velkou příležitost. Devět minut před koncem měla Slavia hned několik šancí při závaru před naší brankou, Mihalík ale nastřelil jen tyč a Souček nepropasíroval míč do jablonecké sítě. Na Jablonec se ale valila další útočná smršť a také tentokrát zvonila za Bártou tyč opět po střele Mihalíka! Jablonec se pokoušel o brejky, ale žádný z nich nedokázal dotáhnout do zakončení.

Náš tým přežil velké příležitosti Pražanů a nakonec dovedl utkání do remízového konce a z Edenu si odváží bod za bezbrankovou remízu.