56’
15’
Ruslan Mingazov
18’

Jablonečtí fotbalisté znepříjemnili oslavy novopečenému mistrovi. Na hřišti Viktorie Plzeň jsme góly Ruslana Mingazova zvítězili 2:1!

Trenér Frťala poslal ve vloženém středečním kole na půdu už jistého mistra do branky Valeše a oproti zápasu s Teplicemi využil na kraji obrany opět Hybše.První v zápase zahrozili jablonečtí, akci Masopusta s Karavaevem po lajně a následný centr hlavičkoval jen do Kozáčikovi náruče Mingazov. V další příležitosti Hybšovu přihrávku a Doležalův pokus vyrazil Kozáčik na roh. Třetí šanci už ale naši hráči zužitkovali ve vedoucí branku, po čtvrthodině hry dostal ze středového kruhu Mingazov přihrávku za obranu a s přehledem poslal míč k tyči domácí branky – 0:1!

Za další tři minuty jablonečtí opět šokovali publikum Doosan arény, Masopust probil míč na hranici vápna na Doležala, odražený míč se dostal k Mingazovi, jenž obelhal dva obránce i s trochou dávkou štěstí propasíroval míč podruhé za Kozáčika – 0:2! Natěšení domácí fanoušci, čekající na mistrovské oslavy, začali dokonce na své miláčky pískat. Severočeši ale dál hráli svou hru, Gregušův trestný kop zastavila zeď a povedená dorážka Pernici neměla také vůbec špatné parametry. Další rohový kop Jablonce sklepl obloučkem na zadní tyč Greguš, míč se ale snesl těsně vedle plzeňské branky. Ve 36. minutě zakončoval na druhé straně domácí Vaněk, míč z jeho kopaček ale prolétl vedle Valešových tyčí a to byla jediná vážnější šance domácích v první půli.

Oba celky o poločase vystřídaly, na jablonecké straně Masopusta nahradil Trávník, domácí poslali do hry na druhých pětačtyřicet minut Rajtorala a Kopice místo Petržely Hejdy. Jablonec byl ale za svou pasivitu v úvodu druhé půle potrestán, v 56. minutě zahrál podle rozhodčího Fraňka rukou v pokutovém území Pernica a následnou penaltu Ďuriš proměnil a snížil na 1:2. Jablonec podnikl ihned rychlý brejk a povedenou výměnu Doležala s Hanouskem zakončil prudkou střelou nad břevno druhý jmenovaný. Plzeň kontaktní gól nakopl, mistr hrozil zejména kombinacemi a průniky po své pravé straně. Čtvrt hodiny před koncem přihrál Kovář do šance Kopicovi, jeho střelecký pokus ale skvělý Valeš vyrazil nad své břevno! Plzeňský tlak s blížícím se závěrem nabíral na obrátkách, na domácí straně se neujaly ani pokusy Krmenčíka, Vaňka či Rajtorala, střelu Koláře zase vyrazil výborný Valeš.

V brejku mohl dát definitivní podobu výsledku dvakrát Pospíšil, ale z půlky hřiště nedokázal přehodit vyběhnutého brankáře Plzně a podruhé ho Kozáčik vychytal. Fanoušci přesto netruchlili, v závěru obíhala stadionem mexická vlna a přítomní diváci se těšili na předání mistrovské trofeje. Jablonec si odváží z trávníku mistra tři body za vítězství 2:1.