Střelnice Evropská liga, 3předk1

0
1

FC Kodaň

Jablonec začal úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy bez ostychu. Crnkić mířil hned v úvodu vedle, Pospíšil po zpětné přihrávce zase vysoko přestřelil kodaňskou branku. Jablonečtí byli v první půli aktivnějším celkem, ve 22. minutě Pospíšil vystihl rozehrávku Dánů, přiťukl Gregušovi, jehož střelu hostující brankář dokázal u tyče vyrazit! Kodaň během prvního poločasu nejvíce zahrozila po centru Augustinssona, který vypadl brankáři Hrubému, jablonečtí obránci ale stačili míč včas uklidit do bezpečí. Další střelecký pokus si připsal na druhé straně Hübschman, kapitán a sváteční střelec Jablonce pálil ale nad branku. Ve 36. minutě vybojoval balon Wágner, i s míčem si to namířil až před gólmana Andersena, ten mu ale stihl skočit odvážně pod nohy a šanci zmařit! Na druhé straně vyzkoušel pozornost Hrubého Ankersen z 22 metrů. Chvíli před půlí se jablonecké publikum dožadovalo penalty po zahrání ruky jednoho z hráčů, píšťalka rozhodčího Gestraniuse zůstala ale němá.

V začátku druhé půle měli míč v držení hostující fotbalisté. Pět minut po změně stran napálil míč z dobrých 20 metrů přesně do růžku jablonecké branky záložník Verbič, s precizní střelou mohl jablonecký brankář Hrubý jen stěží něco dělat - 0:1! Domácí mohli srovnat po standartní situaci a hlavičce Beneše, míč ale putoval z temene jabloneckého obránce jen do středu branky k připravenému gólmanovi. Dánové diktovali tempo hry úvodní čtvrthodinu druhého poločasu. Když už se ale jablonečtí dostávali do tlaku, fauloval nešetrně u rohového praporku Kodaně střídající Tecl Augustinssona a rozhodčí mu bez milosti ukázal červenou kartu! I jeho odchod ze hřiště ocenilo jablonecké publikum netradičním potleskem. Akcie Jablonce v deseti hráčích výrazně poklesly, po vyloučení navíc upadla samotná hra do průměru. Dánové si v poklidu přihrávali míč mezi oslabenými Severočechy a minuty ubíhaly. Přesto se jablonečtí dostali na dostřel hostující branky, Trávníkova střela z úhlu ale vůbec netrefila prostor branky.

Dánský celek se na severu Čech příliš do zakončení nedostal, přesto mu to stačilo na vítězství. Naši hráči tak bude muset za týden v Kodani dohánět jednobrankové manko.