20’
Ján Greguš
74’
Tomáš Wágner

Hned úvodním ligovém utkání na hřišti v Příbrami nebyla o branky nouze. Jablonečtí ale dokázali zápas u Litavky dovést do vítězného konce v poměru 3:2!

Trávník příbramského stadionu smočil dvě hodiny před zápasem déšť, samotný duel ale probíhal za jasného počasí. První střelu na branku vyslal jablonecký Pospíšil, na druhé straně Pilíkovu nebezpečnou standartku z hranice velkého vápna brankář Hrubý dokázal vyrazit. V 8. minutě šel do vápna Příbrami z levé strany nebezpečný centr, který napodruhé uklidil pod břevno Vyacheslav Karavaev 0:1! A nezůstalo jen u toho, po dvaceti minutách přišla další branková akce našeho týmu, tentokrát Wágner přiťukl Gregušovi, který svou střeleckou pozici proměnil v druhou branku Jablonce – 0:2!

Tři minuty poté nezachytil po autovém vhazování náběh Rezka Pospíšil, fauloval a rozhodčí Královec nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu! Brankář Hrubý sice dokázal penaltu Pilíkovi vyrazit, ale na následnou dorážku stejného hráče už byl krátký – 1:2! Domácí ožili a po Marešově centru se hezky opřed do balonu Pilík, míč naštěstí mířil jen do náruče jabloneckého brankáře. Na pravé straně našeho celku se opět ve velmi dobrém světle ukazoval Karavaev, díky jeho napadání a rychlosti přibývalo na jablonecké straně rohových kopů.

V začátku druhé půle vyplašil domácí publikum Rys nechtěnou střelou na vlastního brankáře. Už na správnou branku mířil poté exreprezentant Rezek, jeho hlavička ale gólové parametry neměla. Jablonci se v druhé půli příliš nedařily brejky a fotbalisté od Litavky vycítili šanci na bodový zisk. Hnaníčkovu hlavičku do středu branky Hrubý kryl, dlouhán Bednář mířil z dvaceti metrů naštěstí vedle. Gólová pojistka našeho týmu přeci jen přišla a to spolu s nástupem útočníka Tecla. Ten posadil centr na hlavu číhajícího Tomáše Wágnera, který míč prudkou hlavičkou uklidil do horního růžku příbramské branky – 1:3! Domácí přesto dokázali zápas zdramatizovat, deset minut před koncem střídající Brandner našel ve vápně neobsazeného Bednáře, jenž hlavou snížil na 2:3! Novák mohl v dalším protiútoku navýšit jablonecké vedení, ale v tísni hlavičkoval pouze nad branku.

Jablonec i v závěru dokázal těsné vítězství už uhájit a může se připravovat na středeční duel Evropské ligy s Kodaní. Příbram naposledy doma prohrála právě s naším Jabloncem, stejný soupeř jí domácí neporazitelnost pokazil i letos.