10’
Nermin Crnkić
69’
Ruslan Mingazov

Jablonec zvládl v sobotu roli papírového favorita, ve Vítkovicích si připsal proti domácího Baníku tři body za vítězství 2:1.

Jablonecký kouč dal v základní sestavě pro zápas v Ostravě přednost na kraji zálohy Crnkićovi před Masopustem. První vážnější ohrožení domácí branky předvedl po osmi minutách hry exostravský Greguš, který povedeným volejem prověřil Pavlenku! Za další dvě minuty už šel favorizovaný Jablonec do vedení, parádní přihrávku z vlastní poloviny vymyslel pro Crnkiće Hübschman, bosenský záložník se dostal až před domácího brankáře, ten mu první střelu ještě dokázal vyrazit, dorážku už jablonecký hráč se štěstím procedil do branky! Domácí ale zahrozili po čtvrthodině hry střelou útočníka Narha, kterou brankář Hrubý nohou vyrazil. Další jabloneckou akci táhl středem hřiště Pospíšil, domácí Dostál ale jeho střelu dokázal zblokovat. Severočeši si několikrát sami zavařili nepřesnými zpětnými přihrávkami, po jedné z nich Narh střílel do Pernici. Nebezpečný pokus Kukece ze standardky vyrazil na roh brankář Hrubý! Baník se snažil něco s nepříznivým skore udělat a ve zbytku poločasu odehrál velmi vyrovnanou partii.

Po změně stran pálil těsně vedle z trestného kopu Greguš. Opticky lépe ale vstoupili do druhé půle přeci jen domácí. Mondek ve své šanci pálil ale velmi rozpačitě a nepřesně. V 69. minutě ale jablonečtí přidali druhou branku, po obléhání domácí branky Pospíšil svou pověstnou šajtlí zacentroval na Mingazova, který hlavou trefil přesně na 2:0! Čtrnáct minut před koncem zatáhl Romera ve vápně Engelmana a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Kukec a ačkoliv Hrubý vystihl směr jeho střely, Baník dokázal snížit na 1:2! Jablonec v zajímavém závěru odpověděl akcí Doležala, po které Karavaev rozezvonil obě domácí tyče! Jablonec mohl v nastaveném čase přidat třetí branku, ale Crnkić trefil v dobré příležitosti jen tyčku ostravské branky.

Jablonec si i přesto odvezl z Ostravy tři důležité body za vítězství 2:1.