22’
Martin Pospíšil
82’
Lukáš Masopust

Jablonec nastoupil do důležitého utkání SYNOT ligy v pozměněné sestavě. Ve středu obrany dostal před Benešem přednost Kysela, v záloze se po boku Hübschmana představil Brazilec Rossi, na levém křídle dostal šanci Standa Tecl a na hrotu si vystřílel své místo dvěma brankami proti Vyšehradu Martin Doležal.

Jablonec začal utkání aktivním presinkem, ale žádné výrazné šance to v první desetiminutovce nepřineslo. Z brejků naopak hrozil Zlín. V 10. minutě vybídl ke skórování Železník Poznara. Vlasta Hrubý včasným vyběhnutím skvěle střelu zlínského forvarda zblokoval, ale stoper Pernica poté napálil míč poskakující před brankovou čarou jen do dobíhajícího Poznara, od kterého doputoval až do sítě jablonecké branky.

Jablonec se okamžitě snažil kontrovat. Po náražečce s Crnkićem se do dobré palebné pozice dostal Karavaev. Z vápna se snažil levačkou zakroutit míč na vzdálenější tyč, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle šibenice.

Ve 22. minutě bylo vyrovnáno. Nejprve si faul před vápnem Zlína vybojoval po individuální akci Pospíšil a hned poté sám nádherně poslal míč z přímého kopu do levé šibenice Holého branky.

O minutu později šel Zlín opět do vedení. Po hezké akci na pravém křídle se se prosadil z voleje zlínský Štěpán Koreš.

Do konce poločasu měl Zlín ještě jednu nadějnou šanci. Po dlouhém pasu za obranu hlavičkoval Poznar místo zpracování z první vedle branky.

Do druhé půle udělal trenér Šilhavý jednu změnu - místo Crnkiće nastoupil Lukáš Masopust. Střídání včetně přesunu Tecla na hrot vedle Doležala přineslo první souvislý tlak Jablonce. Herní převahu měl v prvních dvaceti minutách druhého dějství Jablonec velikou, ale počet brankových příležitostí nijak nestoupal.

V 71. minutě předvedl vynikající zákrok brankář Holý proti hlavičce Kysely, která měla gólové parametry. O deset minut později orazítkovat střídající Wágner levou tyč po centru zprava do Karavaeva. O minuto později se vyrovnat již podařilo. Doležal vystihl Jugasovu přihrávku a po úniku zleva našel nabíhajího Masopusta, který se z malého vápna nemýlil.

Na Jablonci byla v druhém poločase vidět velká snaha otočit vývoj utkání. Přes velký tlak se to bohužel nepodařilo a ze Zlína veze bod za remízu 2:2. Šanci na reparát budou mít naši fotbalisté až po reprezentační pauze doma v utkání se Slavií (v sobotu 17. 20. 2015 od 14:30).