Michael Krmenčík
35’
55’
Lukáš Štetina

Ani na šestý domácí pokus jablonečtí fotbalisté nedokázali doma naplno bodovat. Na Střelnici remizovali v hokejové přestřelce s dramatickou zápletkou 3:3 s Duklou Praha!

S touhou poprvé doma naplno bodovat vyrukovali domácí fotbalisté proti Dukle. Kouč Šilhavý udělal oproti poslednímu domácímu zápasu jedinou vynucenou změnu, když ve stoperské dvojici nahradil Kyselu Beneš.

Pospíšilův pokus ze standartní situace zblokoval jeden z hostujících hráčů na roh, ale rozhodčí si teče nevšiml. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale do vedení šli hosté. Ve 23. minutě nacentroval přesně Vrzal na nehlídaného Krmenčíka, který střelou do protipohybu brankáře Hrubého otevřel brankový účet utkání. O pět minut později byl blízko vyrovnání útočník Doležal, jenže jeho gólová hlavička trefila na brankové čáře obránce Dukly Štětinu! Po půlhodině hry sestřelil v rohu pokutového území Štětina rozeběhnutého Hanouska a sudí Jech ukázal na značku pokutového kopu! Penaltu s přehledem proměnil střelou pod břevno Pospíšil a srovnal skore.

Jenže Dukla si za dalších pět minut vedení vzala zpátky. Krmenčík si na levé jablonecké straně udělal dobrý den z dvojice Beneš - Hanousek a přidal druhý gól hostujícího celku! Otřesení domácí už do poločasu nenašli cestu k soupeřově brance, navíc je brzdila nepřesná rozehrávka.

Jablonecký kouč reagoval na nepříznivý vývoj poločasovým střídáním Masopusta za Tecla. Jablonec se tlačil do vyrovnání, vedle branky postupně hlavičkoval Beneš i Doležal. Hosté podnikali rychlé brejky, po jednom z nich se hráči Dukly dožadovali penalty po souboji Tetoura s Benešem. Hosté ale přesto dokázali udeřit, Berger přihrál v 55. minutě přesně za sebe na střed vápna na volného Štětinu, který přidal třetí branku Dukly! Z tribun se ozýval nesmělý pískot, ikdyž se Jablonec snažil se zápasem ještě něco udělat. Doležalovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil pozorný Rada a dorážku nasměroval Tecl vysoko nad. Karavaev zase zatřásl břevnem za brankářem Radou! Jablonec tlačil na hostující branku, tutovku zahodil po centru Trávníka nikým nehlídaný Wágner, který netrefil ideálně balon. Obranný val Dukly odolal i po střele Karavaeva. Poté se do tutovky dostal Trávník ale i jeho střelu z bezprostřední blízkosti Rada dokázal s vypětím všech sil vyrazit! Drtivý tlak jabloneckých přeci jen přinesl branku jedenáct minut před koncem, Teclův střílený centr dopravil v pádu do sítě Doležal a snížil na 2:3!

Domácí publikum vycítilo šanci, z pravé strany lítaly do pokutového území Pražanů nebezpečné centry od Tecla. Utkání nabíralo na dramatičnosti, Karavaevova střela jen těsně minula vzdálenější tyč! Střelnice se poté předčasně radovala z vyrovnání po hlavičce Doležala, jenže rozhodčí signalizovali špatně ofsajd. Strhujícízávěr přeci jen přinesl vyrovnávací branku, v hostujícím vápně byl podruhé sražen Hanousek a Wágner z druhé nařízené penalty vyrovnal na konečných 3:3!