Jaroslav Diviš
67’
38’
Martin Pospíšil

Jablonečtí fotbalisté v zajímavém zápase na Slovácku remizovali 1:1. V duelu plným šancí vedl Jablonec zásluhou Pospíšila, za domácí vyrovnával Diviš.

S velmi pozměněnou sestavou vyběhli svěřenci trenéra Šilhavého k sobotnímu duelu na hřišti Slovácka. V obraně dostali šanci Kysela a Romera, v záloze se vedle Pospíšila tentokrát představil Trávník a do útoku kouč vyslal dvojici Tecl – Doležal.

Jablonečtí útočníci o sobě dali vědět hned v 5. minutě, Tecl po rychlé kombinaci utekl na levé straně, ve středu vápna našel ideálně postaveného Doležala, tomu ale jeho gólovou střelu famózním zákrokem vyrazil gólman Heča! A Doležal byl v permanenci za dalších sedm minut, ideální centr Karavaeva hlavičkoval ke vzdálenější tyči, míč však těsně minul tyč domácí branky a domácí publikum si podruhé zhluboka vydechlo! Gólem neskončila ani třetí tutovka našich barev, Doležel tentokrát zády brance vybídl ke střele Pernicu, i jeho rána ale zamířila těsně vedle! Aktivní Jablonec podnikal další útok, před Mingazovem tentokrát domácí obránce Košůt zahrál na vlastní branku tak tak, že si nevstřelil vlastní branku. V šesti hráčích postupoval Jablonec na domácí obranu i vzápětí, Mingazovovu střelu u tyče skvěle vyrazil na roh opět výborný Heča!

Jablonečtí fotbalisté se nakonec zasloužené branky dočkali, sedm minut před koncem první půle si Tecl píchl šikovně balon do strany, rychle odcentroval, ve vápně míč pustil za sebe Mingazov na zcela volného Pospíšila, který konečně uklidil míč přesně k tyči!

Slovácko o sobě začalo dávat vědět až v závěru první půle a to zejména po standardních situacích. Jablonecká obrana několikrát chybovala, míč poskakoval kolem vápna i ve 41. minutě, dorážející Hofmann nakonec svou technickou střelou poslal míč těsně vedle. Vyrovnat mohl i Diviš, v další šanci zblokoval střelu domácích pozorný stoper Pernica!

Zajímavý fotbal se hrál v Uherském Hradišti i po změně stran, nejdříve Tecla nepustil do šance Chvátal, vzápětí pálil na druhé straně nad břevno Došek. Zblízka poté vyprášil Hečovy rukavice Trávník! Aktivní Diviš sklidil aplaus tribun po zakončení polonůžkami zády k brance, které naštěstí mířilo jen do středu branky. V 63. minutě obstál jablonecký brankář Hrubý proti trestnému kopu Havlíka ze sedmnácti metrů, jenž dokázal u tyče vyrazit! V 68. minutě zaspala jablonecká obrana, Chvátal vyslal do vápna pas pro Diviše, ten střelou ke vzdálenější tyči nedal Hrubému šanci a vyrovnal!

Domácí stadion rázem ožil a jablonečtí se museli v poslední čtvrthodině převážně bránit. Havlíkovu střelu i Doškovu ránu ale zblokovala jablonecká obrana. Čtyři minuty před koncem u autové čáry podrazil Karavaeva Chvátal a viděl po druhé žluté kartě i kartu červené barvy. Ani poté se už ale ani jeden z týmů nedokázal prosadit a zápas skončil dělbou bodů po remíze 1:1.