Střelnice Synot liga, 13. kolo

80’
Martin Pospíšil
88’

Jabloneckým fotbalistům se konečně podařilo protrhnout domácí sérii bez výhry. První tři body ze Střelnice Jablonec získal díky brankám Doležala, Pernici, Tecla a Pospíšila.

Jablonec vstoupil do utkání se Sigmou podobně jako v posledních dvou zápasech – se dvěma hroty. Ve středu pole navíc znovu operovali tři kreativní hráči – Pospíšil, Trávník a Mingazov.

Úvod zápasu patřil hlavně Jablonci. Překvapivou střelu vyslal na branku Olomouce Romera a brankář Buchta se jen ohlédl po míči, který těsně minul levou tyč.

O pár minut později se v dobrém světle ukázala dvojce Doležal – Mingazov. Po dlouhém pasu a výměně míče zakončil pěknou akci jablonecký útočník do břevna Olomouce.

Od 17. minuty utkání hráli hosté o deseti. Červenou kartu uviděl obránce Hála za faul na unikajícího Mingazova.

Do další šance se probil Doležal a díky svému důrazu procedil míč před vybíhajícím brankářem hostů. Obrana Olomouce ale dokázal včas uklidit balon do bezpečí.

I v další části první půle to ve vápně Olomouce hořelo. Zprava nejvíce hrozili Tecl s Romerou. Nebezpečná byla ale i Olomouc. Sám se po rohu objevil před Vlastou Hrubým Rajnoch. V zakončení ale zklamal.

První gól utkání vstřelil zaslouženě Jablonec. Aktivní Martin Doležal si skvěle naběhl za domácí obranu a před gólmanem uklidil hlavou míč do sítě. Do dvoubrankového vedení se dostali domácí ještě před koncem poločasu. Autorem gólu se stal stoper Luděk Pernica.

V 61. minutě o sobě opět dal vědět Doležal. Hlavičku namířil ale jen do náruče gólmana Buchty. Tlak Jablonce se neustále stupňoval. Pospíšil po akci z levé strany trefil dělovkou tyč. Od 65. Minuty hrála Olomouc o devíti. Druhou žlutou kartu viděl po faulu na Doležala obránce Jan Rajnoch.

V 80. minutě okořenil brankou svůj vynikající výkon Standa Tecl. O několik vteřin později byl za potlesku domácích diváků vystřídán za hřiště. Finální podobu výsledku dal čerstvě povolaný reprezentant Martin Pospíšil v posledních minutách střetnutí.

Konec prokletí je tu! V mrazivém počasí si Jablonec na domácím hřišti připsal první tři body v sezóně.

FK Jablonec

B 30 Hrubý