Lukáš Vácha
89’
10’
Ján Greguš

Naši fotbalisté statečně drželi šanci na bodový zisk i na stadionu Sparty Praha. Jenže o všechny body nakonec přišli díky parádní trefě Váchy minutu před koncem a prohráli 1:2.

Jablonec začal na Letné ve středu hřiště s Rossim a Masopustem, pouze na lavičce zůstal kapitán Hübschman a mladíček Breda.

Jablonec začal na Letné bez bázně a hany, nejdříve zahrozil nebezpečným centrem Trávníka, chvíli poté se zjevil v dobré pozici Pospíšil, levačkou ale trestuhodně minul Bičíkovu branku! V 10. minutě propukla už jablonecká radost, Greguš na první tyči hlavou usměrnil do sítě Trávníkův ideální rohový kop a Jablonec šokoval Letnou! Diváci ještě nestačili vyjít z údivu a jablonečtí přišli s další pohlednou rychlou akcí, na její konci hlavičkoval vedle Pospíšil! Jablonečtí si v dalších minutách počínali důrazně, a z hlediště se pomalu začínal ozývat nesmělý pískot.Ve 26. minutě Tecl napadal rozehrávku domácích, odkop brankáře vystihl Masopust, jenže v nejméně vhodný moment podklouzl a o šanci se připravil.

Až po půlhodině hry vyslali letenští první střelu na jabloneckou branku, po rohovém kopu hlavičkoval do náruče Bárty Krejčí! Sparta v poslední desetiminutovce přidala a výsledkem hned byla střela Lafaty, kterou ale u tyče lapil Bárta! Ve 39. minutě ztratil Beneš na levé straně míč, balon se dostal před brankou až k volnému Lafatovi, který prostřelil houštinu těl a k zadní tyči vyrovnal! Minutu před půlí opět vystihl domácí rozehrávku Tecl, míč tentokrát poslal obloučkem na opuštěnou branku Sparty, jenže ten se snesl těsně vedle tyče!

Po změně stan zahrávali domácí standardní situaci z dvaceti metrů, po které se do odraženého míče opřel Vácha a vyprášil rukavice jabloneckého brankáře! Sparta si postupně vytvářela tlak, Jablonec však neustále podnikal brejkové situace. Trenér Frťala navíc po šedesáti minutách přidal na hřiště útočníka Doležala. V 66. minutě pohotově střílel Trávník, jeho pokus ale Zahustel srazil na roh. Na druhé straně se zjevil osamocen na našem malém vápně Šural, jenže v těžké pozici netrefil vůbec balon! Starta postupně utahovala opratě a šancí přibývalo především před jabloneckou brankou. Po rohovém kopu hlavičkoval do Bártova břevna Šural. Další břevno se třáslo i třináct minut před koncem po ráně Marečka! Po sérii rohových kopů na brankové čáře čaroval zase jablonecký brankář Bárta! Z protiútoku pálil Breda, ale obránci mu dokázali střelu zblokovat.

Zdálo se, že si jablonečtí v poklidu pohlídají i závěr zápasu, jenže minutu před koncem se parádní ranou trefil Vácha po odraženém rohovém kopu a strhl vítězství nakonec na stranu Sparty!