Mladá Boleslav Synot liga, 22. kolo

FK Jablonec

Ondřej Kúdela
86’

Až branka čtyři minuty před koncem rozhodla o tom, že si Jablonečtí ani tentokrát body ze hřiště soupeře nepovezou. Přitom odehráli v Boleslavi dobré utkání, které rozhodl až gól v závěru.

V úvodu zápasu zahrozil hned dvakrát domácí Kalabiška, na jeho centr nejdříve těsně nedosáhl Chramosta, v další šanci zablokoval Kalabiškovu střelu obětavým skluzem kapitán Jablonce Beneš. Jablonec přispěchal se střelou Tecla, který ale na hranici ofsajdu poslal míč těsně vedle prostoru branky. Začátek zápasu byl poměrně svižný, po standardní situaci hlavičkoval volný mladoboleslavský Sčuk, ani on ale nemířil přesně.

Po dvaceti minutách hry poslal dobrý centr od rohového praporku na malé vápno Pospíšil, Trávník ale míč hlavou netrefil ideálně. Jablonec začínal být nebezpečnější a nebezpečnější. Aktivní Tecl byl opět při chuti, od brankové čáry našel přesnou přihrávkou Hybše, jenže ten nejvhodnější moment na zakončení prováhal. Další jabloneckou akci a rychlý brejk zakončil těsně vedle tyče Doležal. Nebezpečný míč od Karavaeva zalehl těsně před dvěma jabloneckými hráči pozorný Šeda.

Po půlhodině hry hlavičkoval po rohovém kopu Pernica, bohužel jen do míst, kde stál připravený gólman Boleslavi. Domácí se do zakončení znovu dostali až deset minut před poločasem, nebezpečnou Chramostovu střelu stačil ale Bárta vyrazit! Těsně před půlí to vřelo před domácí brankou, Jablonec neproměnil ve vedoucí branku brejk, který táhl Doležal a po další střele Greguše se třáslo dokonce boleslavské břevno!

Po půli vystrašila jablonecké hráče tečovaná střela Magery. Ofenzívu domácích poté přišel oživit ještě střídající Baroš. V 60. minutě se po rohovém kopu Rady odrazil míč ke Kalabiškovi, ten ale z metru přestřelil odkrytou branku! Po pěkné spolupráci Baroše s Jánošem potom vyrážel míč jablonecký brankář s námahou nad své břevno. Jablonec se ale nadále v městě automobilů prezentoval solidní kombinační hrou, a tak se s přibývajícími minutami ozýval nespokojený pískot domácích fanoušků.

Jenže čtyři minuty před koncem zahrávali domácí rohový kop, míč se dostal ke Kúdelovi, jeho první střelu ještě stačil Bárta vyrazit, ale na dorážku už byl krátký! Jablonec tak podobně jako na Spartě nebo v Liberci přišel v solidně hraném zápase alespoň o bod v samém závěru.

FK Mladá Boleslav

B 12 Šeda