Bidje Manzia
87’
56’
Marek Kysela

Jablonec se po měsíci a půl vrátil na pražskou Julisku. Poprvé na jaře se do základní sestavy dostal po zranění obránce Romera, do obrany se navíc vrátil Pernica, který absentoval v posledním kole na Slavii. Kouč Frťala musel i tentokrát oželet služeb Beneše a Masopusta.

Jako první zahrozili jablonečtí, v 6. minutě po rohovém kopu Pospíšila sklepl balon na zadní tyč Kysela, volný Romera ale poslal míč vysoko nad branku. Domácí Manzia zakončoval na druhé straně v těžké pozici vedle. Stejný hráč se dostal k odraženému balonu i po dvaceti minutách hry, při ráně do břevna ale signalizoval pomezní rozhodčí ofsajd. Jablonec se pomalu ale zřejmě dostával pod domácí tlak, nepřesnou rozehrávku Pernici naštěstí ještě nepotrestal Tetour. Tlak Pražanů vygradoval přesně po půlhodině hry, po standardní situaci se míč dostal na zadní tyči k Vrzalovi, který ho z voleje poslal přesně ke vzdálenější tyči jablonecké branky!

Na Julisce ještě ani nedozněla první gólová radost domácích a po rohovém kopu Mareše přidal nikým neobsazený Gorkss druhou branku Dukly. Za další dvě minuty se na jabloneckou branku valila další akce, tentokrát Vrzalovu střelu vyrazil Bárta bohužel jen k nohám Tetoura, který pohodlně přidal třetí gól. Namlsaná Dukla ale ještě neměla dost, dvě minuty před koncem prvního poločasu se míč po našem výkopu bleskurychle vrátil k domácímu Marešovi, jenž s přehledem poslal míč k jablonecké tyči počtvrté.

Debakl z prvního poločasu odnesli střídáním Pospíšil s Gregušem, které nahradili Trávník s Rossim. Po poločase se Jablonec snažil kombinovat. Deset minut po změně stran přišlo kosmetické snížení. Rohový kop Hybše prodloužil Rossi, střelu Tecla Rada ještě dokázal vyrazit, ale dorážka Marka Kysely už skončila v síti! Hlavičky Manzii i našeho Pernici se mezi tyče obou branek nevešly. V 73. minutě se obtočil kolem jabloneckých obránců Tetour, vyslal do šance Mareše, který prostřelil Bártu a přidal pátý gól domácích. Domácí nakonec deklasovali náš tým rovným půltuctem branek, tři minuty před koncem přidal šestý zářez za záda Bárty Manzia.

Smutný páteční podvečer nakonec skončil nejvyšší jabloneckou porážkou v sezoně po debaklu 1:6.